Chaos na pohotovostiach pokračuje: Kam majú pacienti ísť?

Ilustračná snímka.
Zdroj: TVNOVINY.sk

Výsledkom zmeny nie sú len zaskočení šéfovia nemocníc, ale aj zmätení pacienti.

Nový systém pohotovostí zastihol Slovákov nepripravených. O tom, kde vás v noci ošetria, ministerstvo zdravotníctva rozhodovalo na poslednú chvíľu. Výsledkom sú zmätení pacienti, ktorí klopú na nesprávne dvere. 

Deň D - prvý júl. Pohotovosti, ako ich poznáme, sú minulosťou. Niektoré zanikli, iné sa presťahovali. Zmenili sa aj ordinačné hodiny. Na pohotovostnej ambulancii vás už neošetria po celú noc. Dvere zamykajú o desiatej večer.

"Už potom len 155 alebo urgent," reagovala zdravotná sestra.

O novom fungovaní pohotovostí sa hovorí rok. Zoznam miest, kde vás ošetria po bežných ordinačných hodinách však ministerstvo zdravotníctva zverejnilo až na poslednú chvíľu. "O tom, že budeme musieť zabezpečiť ambulantnú službu, sme sa dozvedeli v piatok na obed," povedal riaditeľ Nemocnice Topoľčany Viktor Dudáš.

Výsledkom nie sú len zaskočení šéfovia nemocníc, ale aj zmätení pacienti. „Mali o tom informovať župy," reagovala ministerka zdravotníctva Andrea Kalavská.

Pre centrálne príjmy znamená nový systém pacientov navyše. Nemocnice s tým vraj rátajú a snažia sa pripraviť. Rezort zdravotníctva tvrdí, že problém nehrozí, keďže výrazný nápor v čakárňach urgentov neočakáva. Uvidíme, či to tak aj naozaj bude, napríklad v čase chrípkovej epidémie. 

Viac v reportáži Veroniky Cifrovej Ostrihoňovej:


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Pohotovosť

Dôležité udalosti