Ďalší úplatok za ututlanie prípadu? Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik stál opäť pred súdom

Ďalší úplatok za ututlanie prípadu? Bývalý špeciálny prokurátor Dušan Kováčik stál opäť pred súdom
Dušan Kováčik. Zdroj: TASR/Ján Krošlák

Mal vziať 50 tisíc eur za neriešenie dvoch prípadov. Bývalého špeciálneho prokurátora Dušana Kováčika v piatok (28. 7.) opäť eskortovali pred sudcu. V prípade vypovedal ako svedok bývalý šéf NAKA Branislav Zurian.

Hneď na začiatku povedal, že o údajnom podplácaní Dušana Kováčika nevie nič, pretože vtedy ešte nepôsobil v Národnej kriminálnej agentúre.

Ako jedného z ďalších svedkov navrhuje obhajoba vypočuť aj Jána Kaľavského. Jeho pred pár dňami špecializovaný trestný súd odsúdil na sedem rokov a peňažný trest.

„Predbežne, čo mám informáciu zo spisu, sa ten výsluch realizovať bude, uvidíme, aký bude termín,“ povedal obhajca Kováčika.  

Prečítajte si tiež:

Zurian má mať nahrávky

Rozsudok nad Kaľavským je neprávoplatný. Jeho meno v piatok z úst Branislava Zuriana zaznievalo často. Vtedajší šéf operatívy mu vraj hovoril rôzne veci o viacerých zmanipulovaných kauzách.

Zurian si tieto rozhovory údajne nahral a ukrýva ich v zahraničí. „Viackrát som rozprával na výsluchoch, že tie nahrávky mám, ale nikto ich odo mňa nechcel. Nahrával som si to kvôli bezpečnosti.“

Dušan Kováčik si už za korupciu odpykáva osemročný trest. V tomto prípade je to ďalší úplatok za údajné ututlanie obvinení.

Jedno sa malo tykať niekdajšieho policajného funkcionára Jozefa Reháka. Aj toho špecializovaný sud odsúdil minulý týždeň za korupciu na jedenásť rokov a prepadnutie majetku.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti