Slovenská gynekologická klinika sa zaradila medzi svetovú elitu. Dostala prestížny certifikát

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Trenčianska gynekologicko-pôrodnícka klinika sa zaradila medzi elitné pracoviská na svete. Európska onkogynekologická spoločnosť v Európe im udelila certifikát, ktorý ženám garantuje tú najlepšiu starostlivosť.

Trenčianska gynekologická klinika patrí k najväčším na Slovensku. Ročne zoperujú okolo 2000 žien.

Ich prácu ocenili aj odborné autority. V oblasti liečby rakoviny tela maternice získali prestížny certifikát. Zaradili sa tak medzi elitné pracoviská na svete. Momentálne sú jedinou klinikou na Slovensku, ktorá vlastní tento certifikát.

„Je to garanciou pre naše pacientky, že sú operované tak isto a liečené následne tak isto, akoby boli operované na tých najšpičkovejších pracoviskách v Európe a v Severnej Amerike,“ povedal Peter Kaščák, primár Gynekologicko-pôrodníckej kliniky v Trenčíne.

Prečítajte si tiež:

Pre lekárov je to zas ocenenie dlhoročnej snahy a skúseností. Európska onkogynekologická spoločnosť sledovala ich prácu tri roky.

Museli splniť viacero kritérií. Jedným z nich bolo odoperovať aspoň 80 pacientiek ročne a preferovať menej invazívnu laparoskopickú metódu operovania, ktorá minimalizuje následnú rekonvalescenciu.

Rakovina tela maternice postihuje najmä staršie ženy. V skorých štádiách sa prejavuje krvácaním, no dá sa zistiť aj pri preventívnej prehliadke.

Šanca na úspešné vyliečenie je vysoká, ak sa zachytí skoro.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.