Vodná nádrž v Krupine stále nevydala svoju poslednú obeť. Existuje jeden dôvod

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vodnú nádrž v Krupine v pondelok (31. 7.) prehľadávali špeciálne vyškolení záchranári aj s policajným psom. Pred dvoma týždňami pod jej hladinou zmizol 36-ročný muž. Doteraz však nevedno, v ktorej časti by mohlo byť telo.

Na vyhľadávanie tiel pod vodnou hladinou majú špeciálny sonar, s takýmto vybavením je jediný na Slovensku.

Obraz zo zariadenia sa prenáša na monitor na palube.

Prečítajte si tiež:

Chladná a hlboká voda

Na člne bol počas plavby a hľadania i policajný pes. Stane sa, že čosi zavetrí a muži to miesto bližšie preskúmajú.

Voda v priehrade je dosť chladná a hlboká. Práve chlad im komplikuje hľadanie tela. Keby totiž nespomalil rozkladne procesy, telo by pravdepodobne bolo vidieť na hladine.

Ani ľudia, ktorí boli s mužom pri vode, nevedia presne povedať, kde ho videli naposledy. Partia popíjala a kúpala sa. Chlapi teraz musia preskúmať celú nádrž.

Sonar s výbavou, ktorú majú, sa od bežných líši tým, že vie podrobnejšie zobraziť vodné dno. Rovnako muži sú vyškolení, aby vedeli snímky z dna v aktuálnom čase čítať - teda aby približne vedeli rozlíšiť, či je takýto obraz normálny, alebo je na dne niečo, čo tam nemá byť.

Prečítajte si tiež:

Techniku nakúpili sami

„Keď nájdeme telo na sonare, vybojkujeme to miesto, označíme ho a zavoláme potápačov. Tí sa spustia dole po bojke a začnú s vyhľadávaním tela,“ uviedol jeden zo skupiny potápačov.

Občianske združenie založili títo chlapi i preto, že sami tragicky prišli o kamaráta. Nakúpili modernú techniku a už niekoľko rokov ich na miesta tragédií volajú hasiči, policajti a často i príbuzní obetí.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti