Desiatky dôchodcov bez milosti vyrazili z Domova seniorov v Bratislave na ulicu

Desiatky dôchodcov bez milosti vyrazili z Domova seniorov v Bratislave na ulicu
Desiatky dôchodcov bez milosti vyrazili z Domova seniorov v Bratislave na ulicu Zdroj: TV Markíza

Príbuzní sú zhrození. Tvrdia, že nikto ich včas neupozornil.

V domove mali byť údajne umiestnení aj starkí s ťažkými zdravotnými stavmi a niekoľko ležiacich pacientov.

Na kritickú situáciu v Domove seniorov v bratislavskom Starom meste nás upozornila diváčka. Pred budovou sa postupne schádzali príbuzní klientov, ktorí neskrývali bezradnosť.

Mnohí svojim najbližším už zaplatili pobyt aj za mesiac júl, účtujú si aj viac ako 700 eur. Tie už zrejme neuvidia. Peniaze by však oželeli, horšie je, že svojich rodičov nemajú kam umiestniť. Pomáhali si vzájomne a kto mohol išiel po známosti.

Vedúcich zariadenia sme hľadali na mieste, no po tom, ako sa zrejme prevalilo, že sa zaujímame o prípad, dvere zamkli a dovnútra nás nepustili. Príbuzní klientov tvrdili, že majiteľov obvolávali aj oni, nikto vraj nedvíhal. Podľa informácií príbuzných klientov sú údajne zadržaní.


„Môžeme potvrdiť, že v priebehu včerajšieho dňa bola príslušníkmi Policajného zboru vykonaná domová prehliadka na Vami uvedenej adrese. Vecou sa v súčasnej dobe intenzívne zaoberajú policajti Odboru kriminálnej polície Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave a s prihliadnutím na súčasný stav konania nie je možné poskytnúť akékoľvek bližšie informácie," uviedol, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Starosta mestskej časti odmieta akúkoľvek zodpovednosť. Maslo na hlave má vraj VÚC. Otázkou tak ostáva, kto je teda zodpovedný za to, že starkí bez akéhokoľvek varovania ostali na ulici? TV Markíza sa prípadom bude aj naďalej zaoberať.

BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Bratislava

Dôležité udalosti