Zverejnili rebríček najvplyvnejších slovenských influencerov. V prvej trojke sú hneď dve zmeny

Zverejnili rebríček najvplyvnejších slovenských influencerov. V prvej trojke sú hneď dve zmeny
Maroš Molnár Zdroj: Profimedia.sk

Magazín Forbes vydal v spolupráci s agentúrou GroupM v poradí už piaty rebríček najvplyvnejších slovenských influencerov.

Ranking bol zostavený na základe viacerých kritérií a v rámci konečného Influence Power Index skóre (IPI skóre) sa vyhodnocuje nielen znalosť influencera, a teda potenciálny zásah, či jeho obľúbenosť alebo prepojenie na značku, ale aj takzvaný influence funnel, čo je meranie toho, nakoľko dokáže ovplyvniť svojich sledujúcich/odberateľov.

Rebríček vznikol na základe dopytovania vyše 18 500 respondentov vo veku 15 až 40 rokov. V zozname figurujú iba influenceri, ktorí majú na Instagrame, YouTube, Facebooku alebo TikToku minimálne 45-tisíc sledujúcich/odberateľov (môže byť aj kombinovane). 

Ďalšími podmienkami pre zaradenie do rebríčka bolo aj to, že nadväzujú komerčné spolupráce s cieľom zarábať peniaze, prípadne majú podľa odborníkov potenciál, aby ich značky oslovili na spoluprácu, a ktorí zároveň majú znalosť vyššiu ako 6 percent.

Na prvej pozícii v rebríčku Top influenceri Slovenska sa už tretí rok za sebou umiestnil kondičný tréner Maroš Molnár. Poradie na 2. a 3. priečke sa medziročne zmenilo. Bývalú moderátorku a podnikateľku Adrianu Polákovú a lyžiarku Petru Vlhovu v rebríčku preskočil cestovateľ a bloger Milan Bez Mapy aj podcaster Denis Kováč.

Zaujímavosťou podľa magazínu je, že tvorcovia pri zostavovaní tohtoročného rebríčka by na 1. miesto podľa skóre IPI, ktoré má vplyv na celkové poradie influencerov, mali zaradiť slovenskú reprezentantku v synchronizovanom plávaní Silviu Solymosyovú.

Hoci má na TikToku 1,5 milióna sledujúcich, nespĺňala ostatné kritériá metodológie rebríčka.

V priloženom videu si môžete pozrieť archívny rozhovor s Marošom Molnárom.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sociálne siete

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.