Pokuty za obsadenie ležadla osuškou. Po Chorvátsku ich zavádzajú aj ďalšie európske letoviská

Pokuty za obsadenie ležadla osuškou. Po Chorvátsku ich zavádzajú aj ďalšie európske letoviská
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock/Caron Badkin

Ďalšie letoviská sa rozhodli zabojovať proti ležadlovým uzurpátorom, ktorí si ich na pláži obsadia pohodenými osuškami. Po Taliansku či Chorvátsku takéto chytráctvo pokutuje už aj Španielsko.

Letoviská v okolí Malagy prijali opatrenie, podľa ktorého môžete za pohodenú osušku na plážovom ležadle, ktoré si takým spôsobom chcete obsadiť, dostať pokutu až pár stoviek eur, informuje tn.cz.

Takéto opatrenie prijali letoviská Algarrobo, Vélez-Málaga a Torroxo. Zavedenie pokút obhajujú tým, že takéto obsadenie najobľúbenejších ležadiel v prednej časti, kde boli len uteráky a často žiadni ľudia, nie je spravodlivé voči ostatným turistom.

Prečítajte si tiež:

V rámci Španielska rovnaký zákaz platí napríklad aj v meste Cullera, Calp alebo Oropesa del Mar. Pokuta tu môže stúpnuť až na 3-tisíc eur.

K podobným opatreniam pristúpili aj v Taliansku, pokutu za obsadenie ležadla môžete dostať v ktoromkoľvek letovisku v krajine.

V Chorvátsku by sa za podobné konanie mali taktiež rozdávať pokuty. V praxi to však vyzerá tak, že strážnici len zabavia veci pohodené na ležadle.

Pred dovolenkou je dobré vždy skontrolovať, aké správanie v danej krajine môže byť pokutované. V Španielsku platia napríklad aj zákazy fajčenia, zakázané je tiež močenie do mora.

Leto bez dovolenky je pre mnohých Slovákov takmer nepredstaviteľné a sú ochotní si na ňu aj požičať:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Cestovanie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.