V okolí Trnavy niekto úmyselne mrzačí trofejné ryby. Plutvy majú odstrihnuté kliešťami

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Ďalší bezcitní rybári. Trnavský rybársky zväz je pobúrený úmyselným mrzačením trofejných rýb. Predtým, ako ich pustia späť do vody, strihajú niektorí rybári zadnú časť plutiev. Potom sa chvália na sociálnych sieťach.

Znetvorené ryby ráta trnavský rybársky zväz od začiatku tohtoročnej rybárskej sezóny na desiatky kusov. V drvivej miere sa zameriavajú na trofejných kaprov, no zaznamenali už aj zmrzačených trofejných amurov. Plutvy majú odstrihnuté kliešťami alebo kombinačkami.

Hodnota trofejného kapra sa pritom pohybuje medzi dvesto až päťsto eur. Spoločenská hodnota je oveľa vyššia. Dôvod, prečo ryby takýmto spôsobom značkujú, je zrejme primitívny. Vraj aby vedeli, ktorú rybu už chytili.

Prečítajte si tiež:

​Plutvy pritom rybám pomáhajú udržiavať stabilitu. Keď sú poškodené, musia sa učiť odznova plávať a pre predátorov sú ľahkou korisťou.

Okolo vodných plôch teraz rybári povešali oznamy, aby sa členovia rybárskeho zväzu navzájom strážili. Za informácie, ktoré by viedli k odhaleniu páchateľov, sľubujú štedrú finančnú odmenu.

Toto nie je prvý prípad bezcitného zaobchádzania so zvieratami vo voľnej prírode. Nedávno skupina opitých rybárov pri vode nalievala do gágora labute pivo a z kapra si spravili futbalovú loptu.

V prípade, ak sa rybárskemu zväzu podarí zistiť, kto mrzačí ryby a strihá im plutvy, podajú trestné oznámenie.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Životné prostredie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.