Tomáš Rajecký reaguje na Borisa Kollára: On krivo obviňuje mňa, nie ja jeho

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kauza Borisa Kollára a jeho expriateľky Barbory Richterovej má dohru. Predseda parlamentu podáva trestné oznámenie. Tvrdí, že vznikla organizovaná skupina, ktorá chce diskreditovať jeho a stranu Sme rodina. Podľa Kollára mali do toho investovať desaťtisíce eur.

„Máme informácie a dôkazy, že táto skupina ponúkla osobe 40-tisíc eur za to, aby šírila nepravdivé informácie o mojej osobe a strane,“ vyhlásil Boris Kollár.

Prečítajte si tiež:

Žaloba a trestné oznámenie

Borisa Kollára dobehol incident z minulosti, pre ktorý čelil aj odvolávaniu z pozície šéfa parlamentu. Pár mesiacov pred voľbami o ňom prehovorila jeho expriateľka vo videu na sociálnych sieťach.

Povedala, že ju udieral do tváre z celej sily, až kým nestratila vedomie. Kollár to ospravedlňoval tým, že ohrozila ich dieťa.

Sme rodina tvrdí, že sa teraz objavili nové dôkazy. V súvislosti s nimi Kollár podal trestné oznámenie aj žalobu. 

„Na organizovanú skupinu, ktorej členmi sú aj doktor Zoroslav Kollár, pán Tomáš Rajecký a ich spolupracovníci, ktorí doteraz šírili rôzne dezinformácie a robili to voči mojej osobe, voči našej strane a robili to najmä cez kanál mojej bývalej priateľky Barbory Richterovej,“ vyhlásil Kollár. Tvrdí, že na to má dôkazy. 

Odkiaľ má Kollár dôkazy neprezradil a nezverejnil ani trestné oznámenie. Vymenoval len konkrétne paragrafy. Konkrétne malo ísť o prečin nebezpečného elektronického obťažovania a zločin krivého obvinenia.

Prečítajte si tiež:

Krivé obvinenia, tvrdia

Jeden zo žalovaných, Tomáš Rajecký tvrdí, že Barboru Richterovú ani nepozná.

„Podľa mňa krivo obvinil pán Kollár mňa, nie ja jeho. Neviem, ako som ja jeho krivo obvinil a kedy,“ povedal Tomáš Rajecký. Kroky predsedu parlamentu si Rajecký vysvetľuje tým, že sa na Kollára valia rôzne kauzy a chce od seba odpútať pozornosť. 

Jeho bývalá priateľka sa zas domnieva, že Kollár s diskreditáciou pomoc nepotrebuje. „Myslím si, že on si vystačí na svoju diskreditáciu úplne sám svojim životným štýlom a naozaj na to nepotrebuje mňa,“ uviedla. 

Oslovili sme aj právneho zástupcu Zoroslava Kollára. Na reakciu čakáme.

Prečítajte si tiež:

40-tisíc eur

Boris Kollár sa domnieva, že tak chce spomínaná skupina okolo Zoroslava Kollára zdiskreditovať jeho osobu a zmanipulovať voľby.

Prečítal aj údajné citáty osoby, ktorej bolo 40-tisíc eur vraj ponúknutých. Nechcel však konkretizovať, o koho ide. Odôvodnil to tým, že je to stále živá vec. Vylúčil však, že by išlo práve o Richterovú. 

„Ja sa nechcem do ničoho namočiť, ponúkol mi 40-tisíc,“ uviedla vraj daná osoba. „Že keď to poviem, ponúkol mi 40-tisíc dopredu,“ mala tiež povedať.

Kollár dodal, že sa daný človek s vysokou pravdepodobnosťou rozhodol peniaze napokon zobrať.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.