Vlak im odíde pred nosom, do roboty tak cestujú tri hodiny. Železnice prišli s vysvetlením

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vlak, ktorým sa potrebujú dostať do práce, im pravidelne odíde pár minút pred príchodom ich autobusu. Nahnevaným cestujúcim zo Záhoria tak nezostáva nič iné, len čakať na ďalší spoj.

Medzi mestom Šaštín-Stráže a Kútmi je aktuálne výluka. Vlak, ktorý pred tým jazdil zo Senice priamo do Skalice, teraz v Šaštíne zastaví, ľudia musia prestúpiť do autobusu, ktorý ich dovezie do Kútov.

No a tí, čo pokračujú na Horné Záhorie musia nastúpiť na ďalší vlak.

„Ja prídem do Kútov a o sedem minút skôr mi vypravia vlak, na každý spoj,“ sťažuje sa cestujúca Iveta Petržalková.

Namiesto hodiny do práce preto teraz cestuje dve a cez víkend ešte viac. „Cez víkend je to z hodiny tri. Tak to by som mohla ísť aj do Prahy za chvíľu pracovať,“ dodala. A netýka sa to len jedného spoja.

Prečítajte si tiež:

​Trasu, ktorú pani Iveta pravidelne absolvuje do práce, sme si vyskúšali. Išli sme vlakom, ktorý odchádza zo Šajdíkových Humeniec niečo po pol deviatej ráno.

Kameraman nás medzitým predbehol autom. Je 9:02 a z Kútov odchádza osobný vlak do Skalice. Prichádzame o 6 minút neskôr. A vlak smer Skalica je preč. Chýba nám len pár minút.

Podľa železničnej spoločnosti sa to vraj nedá urobiť tak, aby boli spokojní všetci cestujúci.

„Ak by sme pristúpili k nadväznému prestupu autobusov NAD na vlaky v stanici Kúty v smere na Skalicu a zo Skalice a zároveň posunuli trasy vlakov na úseku Šaštín-Stráže – Trnava, došlo by k následnému rozviazaniu prípojných väzieb v stanici Trnava a skomplikovalo by sa cestovanie podstatne väčšiemu počtu cestujúcich na smery do Bratislavy aj Žiliny,“ uviedol hovorca ZSSK Tomáš Kováč.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.