V čakárni sa zrútil strop. O rekonštrukcii stanice v Šahách rozhodli, až keď začala byť nebezpečná

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Je to vstupná brána do mesta, no chváliť sa ňou nemôžu. Budova autobusovej stanice v pohraničnom meste Šahy je v kritickom stave a začala ohrozovať cestujúcich. Preto ju uzavreli a budovu ohradili.

Budovu pôvodne vo funkcionalistickom štýle postavili v 30.rokoch minulého storočia. Okrem autobusovej čakárne je v nej aj zmrzlináreň a ďalšie prevádzky. Spadol v nich ale strop. A to už začalo byť nebezpečné.

Budova chátra už dlho. V minulosti na nej postupne robili viaceré úpravy. Havarijný stav autobusovej stanice vyvoláva veľké diskusie aj na sociálnych sieťach.

Prečítajte si tiež:

​Keďže budova autobusovej stanice je v pamiatkovej zóne, žiadne väčšie stavebné úpravy mesto nemôže robiť bez požehnania pamiatkarov.

„Mesto zaslalo Krajskému pamiatkovému úradu v Nitre žiadosť o vyjadrenie k odstráneniu nadstavby zo 70. rokov 20. storočia a komplexnej hydroizolácii strechy, čo má byť úvodná etapa komplexnej rekonštrukcie stavby,“ uviedol Krajský pamiatkový úrad v Nitre.

„Akonáhle dostaneme rozhodnutie KPÚ, tak komplexne začneme riešiť rekonštrukciu budovy. A potom sa môže stať z tejto budovy prekrásny prvok nášho námestia,“ reaguje primátor Šiah Pál Zachar.

Na vyjadrenie pamiatkarov ešte čakajú.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.