Nové informácie v prípade náhlej smrti obľúbenej trénerky Diany Hô Chí (†39)

Nové informácie v prípade náhlej smrti obľúbenej trénerky Diany Hô Chí (†39)
Diana Hô Chí Zdroj: Instagram/ Diana Hô Chí

V stredu 9. augusta v podvečerných hodinách sa na sociálnych sieťach objavila hrozivá správa. Obľúbená trénerka, s ktorou cvičili doma pri jej videách tisícky žien po celom Slovensku, náhle zomrela.

Tragickej správe nechcel nikto uveriť. Vždy energická Diana Hô Chí, ktorú mohli diváci TV Markíza počas rokov niekoľkokrát vidieť aj v relácii Teleráno, už žiaľ, medzi nami nie je. O jej úmrtí informovala jej sestra Lucia Hô Chí a rovnako aj blízky dlhoročný kamarát Lukáš Kimlička.

Diana Hô Chí mala vietnamské korene. Od útleho detstva sa venovala pohybu. Ako trojročná začala tancovať vo folklórnom súbore a odtiaľ bol len kúsok k športu, ktorý milovala. Riadila sa heslom, že šport je vášeň.

V bežnom živote bola ekonomickou riaditeľkou vo vydavateľstve a mamou dnes už dospelej dcéry. V tom športovom bola vzorom pre mnohé ženy. Tisícky Sloveniek učila a viedla, ako sa prepracovať k zdravšiemu ja. Bola inštruktorkou jogy a power jogy, kondičnou trénerkou a lektorkou skupinových cvičení. 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Fitshaker (@fitshaker)

Diana sa venovala aj freedivingu. Len pred dvomi dňami sa pochválila na Instagrame, že sa jej podarilo v Chorvátsku ponoriť do hĺbky 30 metrov. Či u nej nastali neskôr zdravotné komplikácie, sú zatiaľ len špekulácie. Ako potvrdila pre topky.sk Dianina sestra Lucia, rodina čaká na výsledky pitvy. Tiež prezradila viac informácií. Dianino telo našiel práve jej partner, ktorý je aj inštruktorom potápania. Šiel ju zavolať, aby išla von a v tom si všimol, že tam pláva telo. „Okamžite zavolali záchranku, aj ju tam oživovali. Žiaľ, už sa nedalo nič robiť,“ povedala Lucia. 

Trénerku našli v utorok poobede okolo 14:30 h asi sto metrov od pobrežia. O tri hodiny neskôr ju obhliadajúci lekár vyhlásil za mŕtvu. Jej telo previezli na pitvu a po nej bude známa presná príčina smrti. Dianina sestra pre topky.sk dodala, že podľa odborníkov jej telo nevykazovalo známky utopenia. "Musela dostať zástavu srdca alebo nejakú mozgovú príhodu," dodala Lucia. 

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Lucia Hô-Chí (@lucia.hochi)

„Odišiel s tebou kus môjho života v ktorom si zanechala nezmazateľnú stopu. Bola si nielen mojou skvelou kamarátkou a susedou z jedného paneláka, ale aj mojou prvou modelkou a mojou múzou. Bola si prvá, na ktorej som skúšal moje prvé krajčírske nepodarky, prvá ktorá mi ich predvádzala na prehliadkach a s hrdosťou aj po meste. Pamätám si, že prvá vec, ktorú som ti ušil, bola sukňa. Chcela si ju stále kratšiu a kratšiu, až z nej ostal iba opasok. Mali sme len 16 keď si mi pózovala v našej detskej izbe pred objektívom a ja som pri tebe objavil vášeň pre fotografiu. Bola si prvá, na ktorej som si skúšal moje vizážistické zručnosti s maminými šminkami. Ďakujem ti za tvoju trpezlivosť, ktorú si v tom čase so mnou mala (aj keď si ma musela doučovať matematiku). Ďakujem ti za naše priateľstvo, ktoré vydržalo od detstva až do dnes. Prepáč, ale sere ma, že si prvá aj v tomto....Odpočívaj v pokoji drahá Di,“ napísal Lukáš.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa Lukas Kimlicka (@lukaskimlicka)

„Na niektoré situácie v živote vás nič a nikto nepripraví. Akoby ste ani nerátali s tým, že sa môžu stať. Neveríte tomu, že by mohli prísť. Napriek tomu pre nás (a predovšetkým pre Diankinu rodinu) taký deň včera nastal. Di nás navždy opustila. Ťažko sa nám hľadajú slová. A hlava to odmieta prijať. Zbohom, Dianka naša. Ďakujeme, že si bola našou súčasťou. Súčasťou Fitshaker rodiny a predovšetkým našich životov. Ďakujeme, že si spravila svet krajším miestom pre toľko žien. Sľubujeme, že sa o všetky "tvoje ženy", ktoré ťa mali tak radi, budeme starať tak, ako si ich videla ty. A ako si zaslúžia. Ako o BOHYNE! Nech si teraz kdekoľvek, poriadne to tam roztoč!“ napísali o Diane na Fitshakeri.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.