Dievčatko (2) na Záhorí bolo v bezvedomí a s popáleninami. Vo väzbe už skončil partner jeho matky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Upozorňujeme, že reportáž nie je vhodná pre maloletých a ľudí s citlivou povahou.

Otrasný prípad na Záhorí. Zdravotníci zachraňovali dvojročné dievčatko, ktoré bolo v bezvedomí a malo modriny po celom tele. Policajti zadržali partnera jeho matky, ktorého už stihli aj obviniť a sudkyňa ho poslala do väzby. 

Zdravotníkov zavolali na ulicu vo Veľkých Levároch. Keď tam prišli, dieťa nereagovalo. Na viacerých miestach malo modriny a na ruke zase zranenia pripomínajúce popáleniny od cigariet.

Všetko sa to malo stať v dome, kde býva priateľ matky dieťaťa. Údajne sa o ňu staral, keď pracovala. Záchranárom mal tvrdiť, že dievčatko spadlo z postele. Zazneli ale aj verzie o páde zo stromu alebo schodov.

Prečítajte si tiež:

​Či bola pri zásahu záchranárov aj matka zraneného dieťaťa, nikto oficiálne povedať nechce.

Zdravotníci priviezli dievčatko do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave. Ešte stále je hospitalizované. Keď sme sa pýtali na jej zranenia a aktuálny zdravotný stav, nemocnica nám odpovedať nemohla, pretože by potrebovala súhlas zákonných zástupcov.

V osudný večer prišli na miesto aj policajti. Partnera matky dieťaťa, 35-ročného Michala, zadržali. Vyšetrovateľ ho obvinil z týrania blízkej a zverenej osoby.

Prečítajte si tiež:

​Paragraf hovorí o tom, že dieťaťu mal spôsobiť fyzické alebo psychické utrpenie a tým mu mal spôsobiť ťažkú ujmu na zdraví. Michal je už vo väzbe a hrozí mu sedem až 15 rokov väzenia. Chceli sme sa rozprávať s jeho matkou. Zvonček sme na bráne nenašli.

Obyvatelia obce tvrdia, že 35-ročný muž bol údajne zapletený aj do majetkovej trestnej činnosti aj drog. Sociálka teraz skúma, čo bude s dievčatkom ďalej. Ak nebude môcť zostať u príbuzných, pôjde do domova.

O umiestnení dieťaťa rozhoduje na návrh sociálno-právnej ochrany detí a sociálnej kurately súd.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.