Tatérka pomáha ženám získať späť sebavedomie. Po operáciách prsníkov zakrýva jazvy a tetuje bradavky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Svoj výtvarný talent využíva inak ako jej kolegovia tatéri. Rozhodla sa pomáhať aj ženám, ktoré pre ochorenia prišli o prsia a bradavky. Martina sa venuje takzvanému rekonštrukčnému tetovaniu bradaviek, zakrýva jazvy a koriguje stopy po chirurgických zákrokoch.

Po zákroku bývajú ženy niekedy bez prsníka aj jeden či dva roky. „Nový prsník je potom pre ňu niečo úžasné, obzvlášť, keď je na ňom vytetovaná bradavka,“ vysvetľuje Ľubica Slatina z Ligy proti rakovine.

Tatérka Martina Regenda tvrdí, že sa rozhodla pomáhať ženám preto, lebo táto téma jej u nás stále príde pomerne tabu. Hoci sa ženy najprv zvyknú báť, celkovo sa z tetovania tešia.

„Veľmi rada vrátim ženám sebavedomie naspäť, pretože pre mňa je to len chvíľka môjho času, ale im to zmení pohľad na samú seba na celý život,“ tvrdí. Ženy majú po zákrokoch často výrazné jazvy, no vďaka tetovaniam sú oveľa menej viditeľné.

„Cítim sa oveľa lepšie a mám pocit, že prekonanie choroby a celá rekonvalescencia je už za mnou. Bola to posledná bodka celej liečby,“ hovorí Adriana, ktorá už tatérku navštívila dvakrát.

Ľubica Slatina upozorňuje, že ženy by nemali zabúdať na samovyšetrenie. „Tam sa môže podchytiť práve hrčka v prsníku, ktorá má za následok onkologické ochorenie, odobratie prsníka a potom sa musí riešiť rekonštrukcia a aj tetovanie bradavky,“ hovorí.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.