Výťah na 1. poschodie. Platiť ho alebo nie?

Výťah - ilustračná snímka
Zdroj: Shutterstock.com

V jednom meste sa proti tomu búria.

Platiť či neplatiť za výťah? Túto otázku si kladie aj pán Erich. So svojou rodinou totiž býva na prvom poschodí no platí rovnako ako tí nad ním. A to aj napriek tomu že výťah takmer nevyužíva.

Pre každého a na čokoľvek! Rýchle a dostupné pôžičky. Klikajte tu.

Erich býva s rodinou v bytovom dome. Do bytu na prvom poschodí chodí väčšinou po schodoch. Tvrdí, že jeho rodina výťah nepotrebuje. Aj napriek tomu za túto službu platia. Rovnaké peniaze ako susedia ktorí bývajú napríklad na samom vrchu.

Zdroj: Shutterstock.com
„Máme predpisové zálohy za výťah a na konci zúčtovacieho obdobia sa to prepočítava na osobomesiace," povedal na kameru Erich Mazán.

V tomto prípade nejde o veľa peňazí, no podľa neho ide o princíp. Tvrdí, že minimálne by mala existovať nejaká kompenzácia to znamená že ten kto býva na desiatom poschodí by mal platiť viac ako ten čo býva na prvom poschodí.

Téma platenia za výťah je diskutovanou aj na internetových fórach. Ľudia v tom nemajú jasno. Ako je to teda s platením za výťah na prvom poschodí? „V tomto prípade sa dá výťah zablokovať a vlastníci nebudú za užívanie výťahu platiť," vysvetľuje Petra Jurčáková zo Združenia spoločenstiev vlastníkov bytov.

Na tom sa však musia nájomníci z prvého poschodia s ostatnými dohodnúť. Navyše ak sa výťah pokazí na opravu sa budú skladať všetci. A tu je najspravodlivejší nápad.

Jedným z riešení ako sa vyhnúť plateniu za výťah sú napríklad automaty. Hodíte mincu a vyveziete sa do cieľa. Erich dodáva, že treba nájsť nejakú alternatívu.


PRIEVIDZA/Peter Ziman

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

Dôležité udalosti