GALÉRIA: Takto by mala vyzerať nemocnica Rázsochy. Ministerstvo tvrdí, že projekt napreduje

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Rezort zdravotníctva informuje, že projekt nemocnice Rázsochy je o dva kroky bližšie k realizácii. Prijali dva dôležité dokumenty: Program požiadaviek P3.0 a Kompletnú urbanisticko-architektonickú štúdiu.

Ministerstvo zároveň zhotoviteľovi po predložení faktúr uhradí za obidva splnené míľniky sumu vo výške 3,3 milióna eur.

Architekti tiež zverejnili vizualizácie budúcej nemocnice. 

Ministerstvo priblížilo, že pracujú na posúdení vplyvov na životné prostredie tak, aby bola do konca tohto mesiaca podaná žiadosť o vydanie záverečného stanoviska na Ministerstvo životného prostredia SR.

„Prebiehajú predbežné konzultácie MZ SR s Útvarom hodnoty za peniaze o záveroch, zisteniach a odporúčaniach vyplývajúcich zo Štúdie uskutočniteľnosti, najmä v časti plánovaného rozsahu zabezpečenia poskytovania zdravotnej starostlivosti v Bratislave a okolí,“ uviedlo ministerstvo.

Prečítajte si tiež:

Zverejnenie štúdie a podanie na ÚHP je plánované do konca septembra 2023.

Celkovo by nemocnica mala mať 802 lôžok. Podľa pôvodných plánov malo byť nové zariadenie platené z plánu obnovy. Míľniky sme nestihli a štát preto bude musieť nájsť na stavbu peniaze v rozpočte.

„Tento projekt je národným projektom. Je to jeden z troch projektov, ktoré ministerstvo zdravotníctva má a realizuje. Teším sa, že sme sa dostali do tejto časti a pevne verím, že bude úspešný,“ dodal minister zdravotníctva Michal Palkovič.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravotníctvo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.