Skáču z vlaku na ostré kamene. V Bratislave vystupujú cestujúci pre krátke nástupište priamo na koľajnice

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Z vlaku na koľaje. Takúto bizarnosť pri vystupovaní zažili niektorí cestujúci z Košíc do Bratislavy v stanici Vinohrady. Pre rekonštrukciu je tam teraz obmedzená prevádzka a niektoré rýchliky sú dlhšie ako nástupište na stanici.

Viacerí cestujúci sa sťažujú, že najmä medzinárodné rýchliky v smere z Bratislavy do Košíc zastavujú až na moste. Rovnaký problém je aj na opačnej strane nástupišťa, v smere z Košíc na bratislavskú hlavnú stanicu. Tu často cestujúci najmä z prvých dvoch vozňov vystupujú priamo do koľajiska.

Ozval sa nám aj pán Roman, ktorý cestoval vo štvrtok rýchlikom 606 Tatran z Košíc do Bratislavy. Spoj s príchodom do hlavného mesta po 16.00 h. zastavil v stanici Vinohrady.

„Čo ma naozaj šokovalo je, že cestujúci z posledných dvoch vagónov vystupovali mimo nástupištia. Deti skákali z výšky na ostré kamene. Videl som, ako si jedno dieťa rozbilo koleno a povalilo mamu,“ píše pán Roman.

Pýtali sme sa kompetentných, či sú cestujúci vo vlakoch upozornení na dĺžku nástupišťa na opravovanej stanici Vinohrady. Národný dopravca priznáva, že nástupištia na stanici Bratislava-Vinohrady umožňujú nástup štandardne do ôsmich vozňov, no štvrtkový rýchlik Tatran má deväť.

Prečítajte si tiež:

Podľa ZSSK ide o obmedzenie infraštruktúry na stanici, ktorú má v správe manažér železničnej infraštruktúry, teda Železnice Slovenskej republiky.

„Ak má vlak viac ako osem vozňov, upovedomí o tom personál vlaku cestujúcich, aby nevystupovali na trávnatú plochu, ale na nástupište,“ uviedla hovorkyňa ŽSR Ria Feik Achbergerová.

„Naši vlakvedúci hlásia dané obmedzenie vo vlakovom rozhlase a cestujúcich vyrozumievajú, aby si vo vlakoch v smere z Košíc do Bratislavy prešli z posledných vozňov dopredu a tak vystúpili na nástupišti,“ tvrdí Tomáš Kováč, hovorca ZSSK.

Viacerí ľudia nám mimo záznam kamery potvrdili, že si vždy overujú na základe tabuľky s radením jednotlivých vozňov, kde sa ich vozeň nachádza, aby nevystupovali do poľa, ale na nástupište.

Oprava stanice Vinohrady potrvá do októbra tohto roku.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.