Šéfa SIS Michala Aláča prepustili na slobodu. Nevidí dôvod na odstúpenie z funkcie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Riaditeľa SIS Michala Aláča prepustili na slobodu.

Aláč bol po vykonaní výsluchu a všetkých potrebných úkonov prepustený zo zadržania o šiestej ráno.

„V trestnej veci obvineného Michala A. a spol. bolo vydané uznesenie o vznesení obvinenia so súhlasom dozorového prokurátora ÚŠP. Podľa dozorového prokurátora tak doposiaľ získané dôkazy plne odôvodňujú vznesenie obvinenia šiestim obvineným osobám,“ uviedla hovorkyňa Generálnej prokuratúry Zuzana Drobová.

„Obvinený Michal A. bol zadržaný z kolúznych dôvodov väzby, a to tak, aby mohli byť v lehote zadržania vykonané konkrétne procesné úkony. Po vykonaní týchto procesných úkonov bol so súhlasom službukonajúceho prokurátora prepustený zo zadržania, keďže kolúzne dôvody väzby pominuli. Službukonajúci prokurátor sa však rovnako stotožnil s dôvodnosťou vedeného trestného stíhania,“ dodala Drobová.

Prečítajte si tiež:

Aláč: Všetko vysvetlím, keď ma pani prezidentka zbaví mlčanlivosti

Bližšie sa vyjadrila aj polícia. „Vo veci obvineného M.A. boli v zákonnej lehote zadržania zo strany orgánov činných v trestnom konaní vykonávané také úkony, ktorých cieľom bolo v súlade so zásadou kontradiktórnosti vykonať preverenie všetkých skutočností vzťahujúcim sa k dôvodom väzby, vrátane skutočností uvádzaných samotným obvineným,“ píše v stanovisku prezídium policajného zboru.

Pred médiá sa postavil aj Aláč.

„V piatok o desiatej som sa dostavil na NAKA na žiadosť vyšetrovateľa. Som viazaný povinnosťou mlčanlivosti, takže som sa mohol vyjadriť len k určitým skutočnostiam. Ostatné doplním potom, čo budem pani prezidentkou zbavený mlčanlivosti.
Vo všeobecnosti skutok odmietam a všetky skutočnosti, ktoré sú v tom skutku opísané, budem vedieť vysvetliť po zbavení mlčanlivosti,“ vyhlásil Aláč.

Dodal, že nevidel dôvod na zadržanie a ani na odstúpenie z funkcie.

„V prípade príslušníka, ktorý je obvinený, stále platí prezumpcia neviny a stále môže vykonávať svoju funkciu. Nevidím dôvod, aby bol tento precedens porušený,“ vyhlásil.

Prečítajte si tiež:

Akcia Rozuzlenie

Michal Aláč je obvinený v rámci akcie Rozuzlenie. Spolu s jeho predchodcom Vladimírom Pčolinským ho vinia zo založenia zločineckej skupiny, zločinu zneužívania právomoci verejného činiteľa a marenia spravodlivosti.

V kauze je obvinený aj šéf NBÚ Roman Konečný. Spoločne mali podľa obvinenia diskreditovať policajtov, ktorí vyšetrujú závažné korupčné kauzy a mariť samotné vyšetrovanie.

Pozrite sa, ako komentoval obvinenie Vladimír Pčolinský, ktorý je stíhaný na slobode:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.