V Hromoši sa už chystali na ďalšie voľby. Súd teraz zistil, že starosta hlasovanie nemanipuloval

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Je legitímnym starostom aj po zrušených voľbách. Ústavný súd rozhodnutie Najvyššieho správneho súdu o anulácii volieb v Hromoši pri Starej Ľubovni zrušil. Zistil, že víťaz volieb tam hlasovanie nijako nemanipuloval. 

Maroš Kočiš minuloročné komunálne voľby v Hromoši vyhral, no jeho protikandidát podal žalobu na Najvyšší správny súd. Ten voľby v tejto vôbec ako prvej obci vyhlásil za neplatné. 

Prečítajte si tiež:

K urnám mali ísť o chvíľu, no nepôjdu

Predseda parlamentu doplňujúce voľby v ďalších obciach, kde boli takisto anulované, vyhlásil na 9. septembra. Voliči v Hromoši však k urnám nepôjdu.

Novozvolený starosta totiž podal sťažnosť na Ústavný súd a ten najprv právoplatnosť rozsudku pozastavil. Teraz už vo veci definitívne rozhodol. 

Volebné pravidlá vraj starosta nijako neporušil. „Vyjadrenie Ústavného súdu SR mi potvrdilo, že som ako kandidát mohol byť pri sčítavaní hlasov,“ povedal Kočiš.

Prečítajte si tiež:

Najvyšší správny súd sa teraz žalobou starostovho protikandidáta bude musieť zaoberať opäť. Rešpektovať pritom musí právny názor Ústavného súdu SR. 

Starosta si však svojím kreslom stále nemôže byť istý. V prípade opätovnej anulácie volieb by ho musel prenechať zástupcovi.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.