V Bardejove nás privítal zvuk fujary. Odštartoval jeden z najtradičnejších jarmokov na Slovensku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Stovky predajcov a tisícky kupujúcich. Na jarmoky sa však už dávno nechodí len nakupovať. Presvedčili sme sa o tom vo štvrtok v Bardejove.

V centre horného Šariša odštartoval jeden z najtradičnejších jarmokov na Slovensku. Privítal nás zvuk fujary.

Aj tohtoročný Bardejovský jarmok ponúka široké spektrum tovaru. No a čo organizátorov teší najviac, je nárast počtu remeselníkov.  

„Sú tam aj remeslá, ktoré sú známe nielen v tomto regióne, ale aj na celom Slovensku. Sú tam sklári, keramikári, včelári, remenári,“ láka hovorca Bardejova Štefan Hij. 

Prečítajte si tiež:

„Prišiel som z moravského Slovácka, od Uherského Hradišťa, a ponúkam ručne točené, kameninové úžitkové nádoby,“ predstavuje sa nám jeden z remeselníkov.  

„Ponúkam stuhové brošne do košele, na kabátik alebo na sako. Už aj tým, že to mám na sebe, tak verím, že zaujmem, tak prídu a niečo si aj kúpia,“ hovorí ďalší.

Na jarmok aj z Austrálie 

Rokmi sa síce podoba jarmoku a toho, čo ponúka, mení, no jedno platí vždy. Ani zďaleka tam ľudia nechodia len nakupovať či sa najesť.  

„Včera som rozprával s jedným bývalým Bardejovčanom, ktorý kvôli jarmoku prišiel sem z Austrálie, takže chodia z celého sveta,“ hovorí primátor Bardejova Boris Hanuščak.   

Prečítajte si tiež:

Denne si jarmočnú atmosféru v uliciach historického mesta vychutná pätnásť- až dvadsaťtisíc ľudí. Už dávno sa pritom v Bardejove nesťažujú ani na nezáujem predávajúcich. 

Dopyt po minulé roky totiž presahoval ponuku. Tento rok tam však je viac než šesťsto rôznych predajných stánkov.

Vrátane tých s ponukou gastronomických špecialít. Na jubilejnom 670. historickom a 50. novodobom Bardejovskom jarmoku, zdá sa, nikto hladný nebude.  

Štvordňový Bardejovský jarmok vyvrcholí v nedeľu večer koncertom českej legendárne kapely Olympic.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Kultúra

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.