Opäť je v putách. Bývalého advokáta Mikuláša Černáka zadržala NAKA

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Národná kriminálna agentúra (NAKA) zadržala známeho právnika Františka Poláka. Policajný zásah podľa informácií TV Markíza súvisí s korupciou.

Vyšetrovateľ ho vraj tentoraz podozrieva, že mal údajne vybavovať rozhodnutia v prospech svojho klienta.

Zásah elitných policajtov potvrdila aj polícia, akcia nesie krycí názov Corrumpere 1.

„Obvinený je z toho, že sa mal v minulosti dopustiť korupčnej trestnej činnosti a to v súvislosti s vybavovaním prepustenia väzobne stíhaných osôb, ktoré boli vzaté do väzby v rámci policajnej akcie známej pod krycím názvom „MÉDIA“ vyšetrovanej NAKA v rokoch 2017 až 2021,“ priblížila polícia.

František Polák v minulosti zastupoval mafiánskeho bossa Mikuláša Černáka. S ním však tento prípad podľa našich zistení nesúvisí.

Prečítajte si tiež:

Polák neskončil v putách prvý raz. V minulosti bol trestne stíhaný za extrémizmus. V roku 2019 uňho počas razie našli viacero predmetov s fašistickou symbolikou. Dokonca sa mal fotografovať v nacistickej uniforme.

Polícia niekdajšiemu advokátovi a príslušníkovi SIS putá nasadila aj o rok neskôr. NAKA ho zadržala pri policajnej razii s názvom Babylon. S Ľubomírom Arpášom a ďalším mužom čelí obžalobe z pokračovacieho obzvlášť závažného zločinu vydierania

Polák strávil v tejto súvislosti nejaký čas vo väzbe, opäť na slobode bol od januára 2022. Vo veci by mal rozsudok padnúť v októbri. 

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.