Domáce

Po mrazivom víkende sa budeme cez týždeň z počasia tešiť

shutterstock_140488357.jpg
Ilustračná snímka Zdroj: shuterstock.com

Malo by sa výrazne zlepšiť.

Družica

Zlepšenie počasia priniesla do západnej a strednej Európy tlaková výš, ktorej stred sa nachádza nad Francúzskom a Beneluxom. Nad Balkánskym polostrovom je ale umiestnená tlaková níž. Táto tlaková níž nepriaznivo ovplyvňovala počasie napríklad v Taliansku a v Grécku, a to výdatným dažďom a aj silným vetrom.

Teploty

Slovensko sa bude stále nachádzať v teplotnom pásme 10 až 15 stupňov, ale na juhu môže byť aj teplejšie.

Zrážky

V strednej Európe, a teda aj u nás, bude zajtrajší slnečný deň bez zrážok.


Vietor

Dnes bolo na Slovensku poriadne veterno. Vietor miestami v nárazoch dosahoval až 70 kilometrov za hodinu. Dobrou správou ale je, že sa vietor zajtra utíši a zafúka iba slabý až dosť čerstvý prevažne zo severu.

Doprava

Zajtra sa začína nový pracovný týždeň a začneme ho- ako inak rannými kolónami, tak buďte trpezlivý. Počasie sa zlepší, takže by nemalo na cestách spôsobovať problémy, iba miestami ešte zafúka silnejší vietor, ale aj ten v priebehu dňa zoslabne.

Noc

Noc bude zväčša jasná a aj poriadne chladná, tak sa ráno teplo oblečte. Teplota poklesne na päť až mínus dva stupne, ale pri zemi sa môže vzduch ochladiť až do mínus päť stupňov. Tak pozor na prízemné mrazy.

Predpoveď na zajtra

Na západnom Slovensku bude zajtrajší deň príjemný, prevažne slnečný, alebo sa na oblohe vyskytne iba malá oblačnosť. Teplota vystúpi na 15 až 19 stupňov.

Aj na strednom Slovensku bude pondelok slnečný, prípadne sa objaví iba malá kopovitá oblačnosť, a to najmä v okolí hôr. Na severe vystúpi teplota iba na 10 až 14 stupňov, na juhu sa oteplí do 19 stupňov.

Na východe bude zajtra obloha tiež zväčša jasná, ale v horských oblastiach sa budú tvoriť malé kopovité oblaky. Najvyššia denná teplota tu vystúpi na 10 až 17 stupňov.

Hory

Priam ideálne slnečné počasie čaká zajtra aj horské oblasti. Vietor by sa už mal oproti dnešnému dňu utíšiť, ale zostane chladno. V nadmorskej výške 1 500 metrov sa bude teplota pohybovať okolo nuly.

Bio

Zlepší sa aj bio-predpoveď a to na dvojku, čo je slabá až mierna záťaž.

Predpoveď na nasledujúce dni

V utorok bude pokračovať prevažne slnečné počasie, ale má byť teplejšie, pretože k nám začne po zadnej strane tlakovej výše prúdiť teplý vzduch od juhozápadu. Teplota vstúpi na 15 až 21 stupňov.

Tento vzduch bude aj vlhší, preto sa v ďalších dňoch postupne začnú tvoriť aj prehánky, alebo lokálne búrky. Teplota v týchto dňoch vystúpi na 16 až 23 stupňov. V utorok ráno bude chladno, a preto vás chcem opäť upozorniť na prízemné mrazy.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.