ÚVO rozhodol o námietke v súťaži na výstavbu R3 Tvrdošín - Nižná

Obchvat R3 Tvrdošín – Nižná.
Zdroj: Ministerstvo dopravy a výstavby SR

Na ÚVO sa obrátil jeden z uchádzačov tendra, ktorého zo súťaže vylúčili.

Úrad pre verejné obstarávanie rozhodol o námietke v súťaži na výstavbu rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná za predpokladanú cenu 74,97 milióna eur bez dane z pridanej hodnoty.

Na úrad sa sa obrátil jeden z uchádzačov tendra, ktorého zo súťaže vylúčili. Podľa informácií TASR úrad vyhovel námietke a rozhodol o vrátení súťažiaceho do tendra.

"Rozhodnutie v tejto veci je vydané, no zatiaľ nie je právoplatné, preto sa k nemu ÚVO pred nadobudnutím právoplatnosti nemôže vyjadriť," uviedli z tlačového odboru úradu. 

Súťaž na výstavbu tohto úseku R3 na Orave vyhlásila Národná diaľničná spoločnosť vlani v lete. Minister dopravy Árpád Érsek (Most-Híd) v máji v parlamente opísal, že v marci tohto roka sa v rámci súťaže otvárali časti ponúk - ostatné. Komisia po vyhodnotení ponúk podľa Érseka zistila, že jeden z uchádzačov zásadným spôsobom porušil podmienky súťaže, bol preto z tendra vylúčený. 

Následne však vylúčený uchádzač využil svoje právo a podal na úrade voči vylúčeniu námietku. Národná diaľničná spoločnosť uviedla, že rozhodnutie ÚVO v tejto veci dostala 12. júla.  "NDS bude konať v súlade s rozhodnutím ÚVO, a to v lehote do 30 dní od doručenia rozhodnutia," opísala hovorkyňa diaľničnej spoločnosti Michaela Michalová. 

Úsek R3 Tvrdošín - Nižná je dlhý 4,4 kilometra a po dokončení má odľahčiť frekventovanú dopravnú tepnu v Tvrdošíne. Diaľničiari momentálne odhadujú ukončenie procesu verejného obstarávania a podpis zmluvy na tento úsek vo štvrtom štvrťroku tohto roka.

BRATISLAVA/TASR

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Nižná

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.