Polícia upozorňuje na nový podvod. Podľa neho sa každý musí pripojiť k optickej sieti

Polícia upozorňuje na nový podvod. Podľa neho sa každý musí pripojiť k optickej sieti
Ilustračná snímka. Zdroj: Shutterstock.com/asharkyu

Polícia upozorňuje na nový hoax, ktorý zachytila Telekomunikačná únia SR.

Podľa neho vyšiel nový telekomunikačný zákon a do roku 2025 sa musia všetci povinne pripojiť k novej optickej sieti, kde si potom budú môcť vybrať telekomunikačného operátora.

Prečítajte si tiež:

​Ako informuje polícia na facebookovej stránke venovanej hoaxom a podvodom, tieto informácie sú nepravdivé.

„Telekomunikační šmejdi ich šíria za účelom dosiahnutia zisku. Pocit naliehavosti niečo urobiť vyvolávajú nielen blížiacim sa rokom 2025, ale aj aj informáciou, že teraz je zriadenie za jedno euro a potom to bude povinne 300 eur a viac,“ píše sa v príspevku.

Polícia upozorňuje, že v prvom rade zákon o elektronických komunikáciách nikomu neukladá kedy a k akej sieti sa má pripojiť a koho služby má využívať. „Naopak, zákon podporuje súťaž na trhu a možnosť výberu operátora,“ dodali.

Odporúčania

Telekomunikačná únia pri tejto príležitosti odporúča nikdy nekonať v časovom strese a neuzatvárať ihneď zmluvu.

„Veľmi dôležité je overiť si ústne poskytnuté informácie, ktoré sú iba nezáväzné, a oboznámiť sa so všetkými podmienkami písomnej zmluvy. Na toto pravidelne upozorňuje aj regulačný orgán,“ skonštatovala únia.

Podľa nej ak bude predajca pri ponúkaní služby poskytovať informácie súvisiace s vašim súčasným poskytovateľom, tak si informácie u svojho poskytovateľa overte. 

„Aj v prípade, že by vás konkurenčná ponuka zaujala, oplatí sa osloviť svojho poskytovateľa, či vie zabezpečiť službu s lepšími parametrami, ako vám práve ponúkla konkurencia. V mnohých prípadoch vám vyhovieť bude vedieť,“ uzavreli.

Pozrite si reportáž o sofistikovaných podvodoch:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti