Smer je vraj pripravený prenechať premiérsky post Pellegrinimu. Reakcie na slová Danka sú rázne

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Strana Hlas-SD nemá žiadnu dohodu so Smerom-SD o obsadení pozície premiéra po predčasných parlamentných voľbách. Vyplýva to z reakcie Hlasu-SD na tvrdenia šéfa SNS Andreja Danka, ktorý v nedeľu hovoril o existencii takejto dohody.

Strana zdôrazňuje, že s nikým neuzatvára pred voľbami dohody o povolebnej spolupráci.

"Naším jediným cieľom je získať vo voľbách čo najsilnejší mandát na budovanie silného štátu, ktorý dokáže skutočne pomôcť ľuďom," uviedla hovorkyňa Hlasu-SD Patrícia Medveď Macíková s tým, že o podobe budúcej vládnej koalície a aj o obsadení funkcie premiéra rozhodnú jedine ľudia vo voľbách.

Fico sa chce uchádzať o post premiéra

Reagovala aj strana Smer-SD. Ak vyhrá predčasné parlamentné voľby a zostaví väčšinu, jej predseda Robert Fico sa bude uchádzať o pozíciu predsedu vlády.

"Ako predseda Smeru-SSD veľmi jasne vyhlasujem, že pokiaľ Smer-SSD vyhrá nasledujúce parlamentné voľby a budeme schopní zostaviť väčšinovú koalíciu, budem sa štvrtýkrát uchádzať o post predsedu vlády SR," reagoval Fico.

Strana deklaruje, že nemá žiadne dohody o povolebnej spolupráci. Predsedom vlády SR po voľbách bude podľa Smeru-SD buď predstaviteľ víťaznej politickej strany alebo predstaviteľ inej politickej strany, ktorá napriek tomu, že nevyhrá voľby, bude schopná zostaviť väčšinovú vládnu koalíciu.

Smer-SD sa však otvorene prihovára za povolebnú spoluprácu s Hlasom-SD. Strana zároveň ocenila konštruktívnu spoluprácu s SNS pod vedením Danka v rokoch 2016 až 2020.

Prečítajte si tiež:

Danko v nedeľnej diskusnej relácii Na telo tvrdil, že Smer-SD by obetoval po predčasných parlamentných voľbách pozíciu premiéra v prospech Hlasu-SD.

Existovať má podľa neho takáto dohoda medzi Robertom Ficom a Petrom Pellegrinim.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.