Cestujúcich na východe čakajú obmedzenia. Výluka na tejto trase potrvá mesiace

Železničná stanica v Košiciach
Železničná stanica v Košiciach. Zdroj: TASR/František Iván

Cestujúcich na železničnej trase Čierna nad Tisou – Košice – Prešov a späť čakajú v najbližších mesiacoch dopravné obmedzenia. Dôvodom je modernizácia železničnej stanice v Košiciach.

„V dôsledku výrazného obmedzenia použiteľných nástupíšť dôjde v rámci 3. zmeny Grafikonu vlakovej dopravy 2022/2023 k zmene dopravnej obslužnosti vlakov Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) na linke Čierna nad Tisou – Košice – Prešov v období od 4. 9. do 9. 12. 2023,“ informoval hovorca Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) Tomáš Kováč.

Výluka sa týka celkovo 20 vlakov na spomínanej trase. Železničiari podotkli, že na linke medzi Prešovom a Kysakom bude obsluha zabezpečená osobnými vlakmi v pôvodných trasách. „To znamená rovnaké odchody a príchody ako pôvodné vlaky platného cestovného poriadku, ale s novým číslovaním vlakov,“ uviedli v tlačovej správe.

„Dopravná obsluha linky na traťovom úseku Čierna nad Tisou – Košice a späť bude zabezpečená bez zmeny oproti platnému cestovnému poriadku,“ dodávajú.

ZSSK tiež informuje, že „pre cestujúcich na trase Košice – Kysak a späť bude preprava zabezpečená 36 vlakmi REX Košice – Kysak – Lipany a späť, pričom 20 z nich je vedených denne a 16 v pracovné dni“.

Skáču z vlaku na ostré kamene. V Bratislave vystupujú cestujúci pre krátke nástupište priamo na koľajnice. Viac v reportáži:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.