Zavinil smrteľnú nehodu a nižší trest si vybavil cez Jána Slotu. Machaj si vypočul rozsudok za podplácanie

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

V Slotovej korupčnej kauze padol ďalší rozsudok. Vladimír Machaj sa k podplácaniu priznal, svedčil aj o údajnom úplatkárstve Jána Slotu a bývalého sudcu Pavla Polku. Dostal dvojročný podmienečný trest. Opísal aj, ako korupčný reťazec fungoval.

Vladimír Machaj pred rokmi zavinil nehodu, pri ktorej zomrel človek. Prvostupňový súd ho odsúdil na trest za mrežami. On si chcel s pomocou Jána Slotu u odvolacieho sudcu Pavla Polku vybaviť nižší trest.

Machaj napokon dostal za smrteľnú nehodu podmienečný trest. Podľa jeho slov dával peniaze Jánovi Slotovi, ktorý mu za ne mal takýto trest vybaviť.

Prečítajte si tiež:

Dvojročná podmienka

Ján Slota je neprávoplatne odsúdený za ovplyvňovanie súdu. V Machajovom prípade vypovedal ako svedok.

Neskôr mal vypovedať aj bývalý sudca Pavol Polka. Do budovy súdu prišiel, no výpoveď odmietol s vysvetlením, že nebol predpísaným spôsobom zbavený mlčanlivosti. „V tejto súvislosti platí pre sudcu povinnosť zachovávať mlčanlivosť,“ povedal.

Vladimír Machaj sa s prokurátorom pôvodne dohodol na nižšom treste. Nesúhlasil s ním však sudca, ktorému sa zdal príliš nízky.

Dvojročnú podmienku sudca zdôvodnil aj tým, že od podplácania, ku ktorému sa Machaj priznal, uplynulo päť rokov. S vyšetrovateľmi spolupracoval a svedčil.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti