Koniec dopravného pekla na východe. Vytúženú križovatku v Strážskom postavili v rekordnom čase

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Na východe už cez vynovenú križovatku. Do skúšobnej prevádzky dnes (31. 8.) po pol roku odovzdali okružnú križovatku v Strážskom. Počas stavby bola frekventovaná dopravná tepna medzi okresnými mestami zavretá a tak je radosť dvojnásobná.

Na bicykloch, kolobežkách aj s kočíkmi. Pred spustením plnej premávky si nový úsek ohmatali nemotoristi. Križovatku posvätili, uzáveru odstránili a pustili aj prvé autá.

Nakoniec môžu ľudia v regióne používať kruhový objazd oveľa skôr. Zhotoviteľovi sa ho podarilo dokončiť o polovicu rýchlejšie.

„V rekordne krátkom čase, čo sa týka na slovenské pomery. Vzhľadom na to, že dnes je august a stavba mala byť realizovaná až do apríla budúceho roku,“ hovorí investičný riaditeľ Slovenskej správy ciest Július Kósa.

Prečítajte si tiež:

​„Keď štát spolupracuje s samosprávou, toto je výsledok, že viete dokončiť takúto veľkú križovatku za málo dní,“ pochvaľuje si spoluprácu štátny tajomník Ministerstva dopravy SR Jaroslav Kmeť.

Stavebné práce urýchlila úplná uzávera úseku, ktorý spája Strážske s Michalovcami, Vranovom nad Topľou a Humenným. Denne však obchádzkovými trasami prechádzalo 11-tisíc áut. A hoci ľudia kričia hurá, volajú aj po ich oprave.va

„Budeme sa snažiť a hľadať zdroje na to, aby sme kompenzovali mesto a opravili tie zničené komunikácie, ktoré kamióny, ktoré nedodržiavali obchádzku, poničili,“ dodal kmeť.

„Vyčlenili sa finančné prostriedky, ktoré pôjdu do mesta a budú viazané na opravu obchádzkových trás. Bude to niečo okolo 200-tisíc, čakáme ešte na presný rozpočet,“ primátor mesta Strážske Patrik Magdoško,

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Doprava

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.