Parlament otvára brány pre verejnosť, pripravený je program pre návštevníkov

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Národná rada (NR) SR v piatok otvorila svoje brány pre verejnosť. Pripravený je program v areáli parlamentu a Bratislavského hradu. Deň otvorených dverí potrvá do 17.00 h. 

Predseda NR SR Boris Kollár (Sme rodina) v úvodnom príhovore pripomenul výročie Ústavy SR. Zároveň privítal verejnosť v priestoroch hradu a parlamentu. Súčasťou otvorenia podujatia je tiež slávnostný ceremoniál vztýčenia štátnej vlajky o 11.00 h pred budovou parlamentu. 

Verejnosti bude sprístupnená rokovacia sála a priestory parlamentu. Pripravená je zároveň prehliadka expozície Slovenského národného múzea v areáli Bratislavského hradu či obhliadka keltsko-rímskej cesty. Návštevníci si môžu pozrieť výstavu "My Národ Slovenský...", 30 rokov štátnosti (1993 - 2023). Náladu spestrí aj vojenská hudba. 

Pohotovostný policajný útvar a Finančná správa SR predvedú návštevníkom dynamickú ukážku na Leopoldovom nádvorí. Pripravené sú tiež ukážky práce s policajnými psami. 

Celý deň je na terase pred parlamentom sprístupnená prezentácia a prehliadka techniky úradu pre ochranu ústavných činiteľov, v areáli hradu bude prehliadka techniky, statické a dynamické ukážky bezpečnostných a záchranárskych zložiek či edukačné stánky. 

V južnom krídle Hradného paláca otvoria návštevníkom reprezentačné priestory. V záhradnom pavilóne sú nachystané prezentácie, informačné panely a materiály zamerané na Ústavu SR a prácu Kancelárie NR SR. O 13.30 h je naplánovaná aj diskusia s hosťami o blížiacich sa parlamentných voľbách. 

Pre verejnosť bude prístupná aj Zimná jazdiareň Bratislavského hradu, pripravené bude občerstvenie pre návštevníkov. Pre najmenších bude otvorený aj Detský kútik na Dolnej východnej terase.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Sviatky

Dôležité udalosti