Najskôr to bol škandál armády najvyššieho kalibru. Teraz prišlo prekvapenie

Munícia - ilustračné foto.
Munícia - ilustračné foto. Zdroj: TV Markíza

Vojaci síce upratali vo vlastných radoch, no policajti zlodeja doteraz nenašli. Dokonca nám potvrdili, že vyšetrovanie prerušili.

Najskôr to bol škandál armády najvyššieho kalibru. Keď z vojenských skladov zmizla munícia a protitankové zbrane, všetci chceli nájsť vinníka.

Dnes prípad akoby zapadol prachom. Vojaci síce upratali vo vlastných radoch, no policajti zlodeja doteraz nenašli. Dokonca nám potvrdili, že vyšetrovanie prerušili.

Prvé správy o zmiznutej munícii prišli vlani v marci. Zo skladu v Trenčíne- Kubrej zmizlo 120 ručných granátov a 11 RPG protitankových striel.

Neskôr sa prevalilo, že v ďalšom sklade chýbajú státisíce nábojov do malokalibroviek, ale aj iný materiál. Tam stratu maskovali drevenými hranolmi.

Počty ale nesedeli ani v iných skladoch, prípad prevzala Národná kriminálna agentúra. Vyšetrovali to mesiace. Teraz hlásia zmenu.

"V prípade doposiaľ neboli splnené zákonom stanovené podmienky na stíhanie konkrétnych osôb. Aj preto bolo trestné konanie prerušené," povedal nám Michal Slivka, hovorca policajného prezídia.

Vojaci priznali, že munícia mizla zo skladov postupne. Trvalo to vraj celé roky. Teda maslo na hlave majú viacerí ministri.

Hoci policajti vyšetrovanie oficiálne prerušili, tvrdia, že na prípade stále pracujú. Ako sa to skončí, budeme sledovať aj ďalej.


BRATISLAVA/TV Markíza

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Munícia

Dôležité udalosti