Českí a slovenskí pedofili verejne opisujú sexuálne praktiky s deťmi. Stránku chceme zrušiť, hovorí odborník

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Vo svete česko-slovenského internetu funguje kontroverzná stránka, kde si pedofili vymieňajú osobné príbehy, skúsenosti, či dokonca rady. Súčasťou webu sú príbehy zneužívaných i tých, čo zneužívali, poradňa, fórum, aj chat. 

Za stránkou stojí Spolok ČEPEK, teda Československá pedofilná komunita a jej myšlienka sa nesie v duchu pomáhania ľuďom, ktorí, ako sami píšu, cítia erotickú príťažlivosť ku deťom alebo mladistvým. Cieľom je tiež informovať verejnosť, že nie každý pedofil je schopný dieťaťu naozaj ublížiť.

Text nie je vhodný pre osoby mladšie ako 18 rokov.

„Zo sexuologického hľadiska sa za dieťa považuje osoba, ktorá nemá rozvinuté sekundárne pohlavné znaky, teda do približne desať až jedenásť rokov. Potom už pedofilného muža neláka. Akonáhle to dieťa začne mať príznaky ženskosti alebo mužnosti, pedofila neosloví,“ vysvetlila sexuologička Danica Caisová.

Prečítajte si tiež:

Opisy sexu s deťmi

Keď sa začítate do publikovaných textov, nie všetky pôsobia úplne korektne. „Keď už som akoby nevedel, ako sa z jeho zovretia dostať, chytil som ho medzi nohami, stlačil a chvíľu držal. Bol to pre mňa neopísateľný pocit vzrušenia, keď som cítil, ako aj na neho prichádza erekcia,“ znie kúsok textu článku, ktorý opisuje prípad údajne reálneho zneužívania maloletého chlapca.

Autor si v ňom mimo iného spomína, ako prišiel na to, že je pedofil a ako bol za svoje činy neskôr aj odsúdený. Keďže je na stránke registrovaný, má tam založený svoj vlastný profil. Tam si používatelia zverejňujú, mimo iného, pohlavie či minimálny a maximálny vek dieťaťa, ktoré je objektom ich sexuálneho záujmu.

Drvivá väčšina z nich má na profilovej fotografii nastavenú fotku dieťaťa, pravdepodobne stiahnutú z internetu. Používatelia sú prevažne zo susedného Česka, no nájde sa aj zopár Slovákov. Celkovo registrovaných je 365 ľudí. 

„Netrvalo dlho a moja ruka sa ocitla u Terezky v nohavičkách. A nezostalo len pri tom. (...) Skúmali sme svoje nahé telá, maznali sme sa a ja som jej pravidelne dráždil prirodzenie,“ píše ďalší registrovaný používateľ.

Ten pridal viacero príspevkov a na stránke podľa všetkého patrí k známym prispievateľom. Verejne opisuje, ako zneužíval dve sestry, ako sa na to prišlo, že je učiteľ a ako prebiehal súd či väzenie. 

Podobných explicitných príbehov je na stránke mnoho. Niektoré sa tvária ako príbehy zneužitých. Ťažko však uveriť tomu, že by sa obeť sexuálneho zneužívania išla takýmto spôsobom vyrozprávať na web, ktorý sa prezentuje ako komunita tých, čo jej ublížili.

Prečítajte si tiež:

Stránku chcú zrušiť

O tejto téme sme sa porozprávali aj s Romanom Abrahámom, riaditeľom OZ Chráň ma. Jeho cieľom je zapojiť Slovensko do siete INHOPE, ktorá zastrešuje hotlinky riešiace problematiku detí zneužívaných vo virtuálnom svete. Tiež pomáha polícii získavať informácie, ktoré im uľahčujú prácu s dolapením takýchto páchateľov.

O existencii webu pedofilov vedomosť má a myslí si, že niečo takéto na internete nemá čo robiť. Explicitné texty vníma ako možný spúšťač.

„Pre ľudí s týmito chúťkami je to taký potenciálny spúšťač. Môže to v ňom spôsobiť to, že si povie, že keď toto niekto napísal, tak ja to môžem urobiť. Môže mu to dávať návod,“ konštatuje Abrahám.

Ako ďalej hovorí, samotné uverejnenie takéhoto príspevku s nádychom sexuality u nás trestné nie je, muselo by prísť k nejakému kontaktu. V súčasnosti pracuje na tom, aby stránku vypli.

„Pre mňa je nepochopiteľné, že sú tam uvedené rôzne informácie o tom, ako sa páchala trestná činnosť. Človek si to tam bez sankcie môže uverejniť a toto je pre mňa neakceptovateľné.“

Abrahám vysvetlil, že proces zrušenia nejakej webstránky môže byť zdĺhavý. O všetkom rozhoduje až súd, ktorý určí, či stránka porušuje zákon alebo poskytuje návod na páchanie mravnostnej trestnej činnosti. 

Prečítajte si tiež:

Cieľom má byť pomoc

Odborníčka reaguje, že názory autorov stránky pozná. „Je to skôr o tom, že to má pomôcť mužom, ktorí tápu vo svojej orientácii, aby sa v tom vedeli nájsť. Vyzerá to na prvý pohľad, že je to návod pre tých, ktorí sa v tom pohybujú. Príslušníkov väčšinovej sexuality, teda mužov, ktorí nie sú pedofilne orientovaní, tých to neosloví, ale tí tieto stránky ani nevyhľadávajú,“ vysvetľuje Caisová. 

Autori webu to podľa nej kedysi obhajovali s tým, že stránka je určená tým mužom, ktorí vedia, že niečo nie je v poriadku, ale nie sú v tej problematike doma. „Má ich to posunúť, že ak si toto prečítajú, tak si povedia, že áno, je to aj o mne a musím vyhľadať pomoc predtým, ako niečo urobím,“ uzatvára sexuologička.

Prečítajte si tiež:

„Pedokráľ“ taktiež členom

Súčasťou ČEPEK-a bol nejaký čas aj známy český, dnes už nebohý pedofil Peter Dostál († 40), ktorý si hovoril Plyšáček. S ostatnými členmi komunity mal vraj však neustále problém a tak ho spomedzi svojich radov vylúčili.

Neskôr si založil svoj vlastný web, kde vystupoval aj ako „Pedokráľ“. Plyšáček pôsobil ako učiteľ tanca a zneužil až desať dievčat, ktoré vyučoval. Podľa Blesku dievčatká väčšinou pred skrytou kamerou hladkal, či bozkával. 

U troch z nich však zašiel ešte ďalej. Na dvoch vykonával orálny sex a s treťou, ktorá mala iba šesť rokov si vytvoril akýsi pochybný sexuálny vzťah. Spravil z nej svoju tanečnú asistentku a počas dvoch rokov ju učil rôzne prakticky či s ňou nakrúcal pornografické videá.

Pred súdom napriek tomu tvrdil, že dievčatká miloval a do ničoho ich nenútil. So „svojou“ šesťročnou partnerkou chcel zostať navždy.  

Prečítajte si tiež:

Účasť na dúhovom pochode

Československá pedofilná komunita sa donedávna každoročne zúčastňovala na pražskom pride pochode. Podľa článku, ktorý majú v rubrike o dúhových sprievodoch zverejnený sa to však organizátorom príliš nepáči.

„Český organizátor ešte dodal, že nechcú, aby sa upozorňovalo na túto tému a že by bolo lepšie, keby sme na Prague Pride už nechodili,“ píšu pedofili na stránke. Ako ďalej tvrdia, chodievali tam hlavne rozdávať informačné letáky, pretože dúhový pochod vnímajú ako oslavu sexuálnych menšín, na ktorú podľa nich patria tiež. 

Prečítajte si tiež:

Čo na to polícia

Česká polícia už minimálne raz v minulosti stránku riešila. Na svojom webe totižto uvádzajú staršie stanovisko. „Na základe preštudovania všetkých dostupných podkladov, spravenej analýzy a vyhodnotenia predmetnej webovej stránky neboli zistené žiadne konkrétne informácie ani skutočnosti, ktoré by nasvedčovali tomu, že by pri prevádzkovaní alebo spravovaní vyššie uvedených webstránok bol spáchaný priestupok alebo trestný čin,“ píšu českí policajti.

K veci sme oslovili aj slovenské Prezídium policajného zboru. Stroho odpovedali, že polícia Českej republiky má informácie o tejto skupine a aj sa ňou aktívne zaoberá.

Aktualizované: K článku sa vyjadril aj Spolok ČEPEK. Ich vyjadrenia nájdete na ich webovej stránke

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Exkluzívne

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.