VIDEO: Mimoriadne hlúpy nápad. Turista sa štveral na tatranský štít so psom v taške z IKEA

VIDEO: Mimoriadne hlúpy nápad. Turista sa štveral na tatranský štít so psom v taške z IKEA
Turista so psom v taške. Zdroj: Instagram/tatry_official

Do nákupnej tašky známeho švédskeho nákupného reťazca IKEA vyrezal neznámy turista otvor pre hlavu a nohy psa, tašku si prehodil cez rameno a týmto spôsobom zdolával pomerne náročný výstup v Tatrách. Video, ktoré zachytáva nepochopiteľné správanie turistu, sa v utorok objavilo na sociálnych sieťach.

„Bezpečnosť turistov, predovšetkým detí, je ohrozená aj vtedy, keď sa pes pohybuje len po vyznačených chodníkoch a na vôdzke. Pes sa na úzkom chodníku plnom ľudí cíti ohrozený, je nervózny a pripravený na obrannú reakciu,“ upozornilo vedenie Tatranského národného parku (TANAP).

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok, ktorý zdieľa TATRY ???? (@tatry_official)

Počínanie turistu v Tatrách vyvolalo na sociálnych sieťach kritické reakcie. Čistý egoizmus. Prečo niekto takto zbytočne riskuje? Pýtali sa ľudia, pričom mnohé komentáre písali aj Poliaci, na ktorých strane Tatier platí zákaz vstupu so psom už niekoľko rokov.

V prípade pádu turistov by ten pes utrpel vážne zranenia. Jeho hlava sa navyše pohybuje nebezpečne blízko ostrých kameňov. Vyčítali nezodpovednému mužovi v komentároch rozhorčení ľudia.

O zákaze vstupu so psom sa uvažuje aj na Slovensku. Diskusia o tejto problematike žila najmä na jar, no zatiaľ to zostalo iba v teoretickej rovine

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž o nespratných turistoch v Tatrách.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Turistika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.