V Západných Tatrách padali skaly a ohrozovali turistov. Tomuto úseku sa vyhnite, varujú horskí záchranári

Záchranári v Západných Tatrách.
Uvoľnená skala v Západných Tatrách ohrozovala turistov. Zdroj: hzs.sk

Horská záchranná služba (HZS) až do odvolania neodporúča prechod cez Tri kopy v Západných Tatrách. V exponovanom úseku chodníka zabezpečenom reťazami došlo k uvoľneniu skaly. Záchranári o tom informujú na svojom webe.

Udalosť nahlásili turisti prechádzajúci turisticky značenou trasou cez Tri Kopy vo štvrtok (7. 9.) v popoludňajších hodinách. Podľa HZS sa skala zachytila o kotvenie reťaze a ohrozovala bezpečnosť turistov. Na miesto letel vrtuľník ministerstva vnútra. Posádka na miesto dopravila dvoch horských záchranárov aj s materiálom potrebným na odstránenie skaly, ktorú po zabezpečení miesta uvoľnili.

Prečítajte si tiež:

„Na mieste sa však nachádzajú aj ďalšie voľné skaly, pri ktorých hrozí uvoľnenie. Trasa cez Tri kopy je stále nebezpečná, keďže hrozí pád ďalších skál,“ priblížili z HZS.

Počas zásahu požiadali horských záchranárov o pomoc dvaja českí turisti, ktorí sa nachádzali na Hrubej kope a z dôvodu vyčerpania neboli schopní zísť do údolia. Turistov letecky transportovali vrtuľníkom do ústia Žiarskej doliny, odkiaľ už pokračovali samostatne.

V priloženom videu si môžete pozrieť reportáž z Televíznych novín z 26. 8. 2023 o nespratných turistoch v Tatrách:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Turistika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.