Žije v Londýne, no osud Slovenska jej nie je ľahostajný. Mladá študentka nám porozprávala, prečo pôjde voliť

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Svoj hlas v parlamentných voľbách 30. septembra príde odovzdať aj množstvo Slovákov, ktorí žijú v zahraničí. Takmer 73-tisíc sa ich zaregistrovalo na voľbu poštou. Ďalší prídu zo všetkých kútov sveta osobne.

Svoj hlas nenechá prepadnúť ani Patrícia Šebíková, mladá antropologička žijúca v Londýne. Keď sme ju navštívili, prezradila nám dôvod prečo, ale aj to, čo jej v slovenskej politike chýba.

Patrícia pochádza z Košíc a už 5 rokov študuje v Londýne. Tvrdí, že sa chcela dostať do sveta a stretávať ľudí a ich kultúru z rôznych kútov sveta.

Prečítajte si tiež:

Odišla za lepším vzdelaním

Odchod do zahraničia bol pre ňu viac-menej nutný. Odbor antropológie sa dal študovať len v Bratislave, ale väčšinou v spojení so sociológiou. Patríciu zaujímalo prepojenie aj s inými vedami a najväčšou motiváciou, prečo zo Slovenska odišla, bola práve kvalita štúdia.

Slovenskú politiku stále sleduje a snaží sa ostať informovaná. „Obraz slovenskej politiky je pre mňa za tie roky stále viac skeptický,“ popisuje.

Návrat domov 

I keď žije v zahraničí, pravidelne sa zúčastňuje volieb. Hovorí, že by sa možno chcela domov vrátiť, a preto jej nie je osud Slovenska ľahostajný. Jej rozhodnutie však ovplyvnia aj okolnosti.

„Čím dlhšie žijem v zahraničí, tým viac vnímam politickú situáciu na Slovensku ako začarovaný kruh. Začínam byť skeptická, možno ma raz okolnosti dotlačia k tomu, že si budem musieť povedať, že sa domov už nevrátim,“ dodáva.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti