Ďalší podvod na Slovákoch: Za pracovnou ponukou za 2500 eur stojí neexistujúca firma

Ilustračná snímka.
Zdroj: TASR

Ministerstvo práce upozorňuje aj na ďalšie dve agentúry.

Pracovná ponuka, ktorá sľubuje lukratívny plat. Na takýto inzerát, ktorý je stále aktívny s výplatou až do 2500 eur mesačne, upozornilo aj ministerstvo práce.

Podvodná firma vystupuje pod menom neexistujúcej rakúskej spoločnosti HGW Logistics GmbH. Prácu ponúka na rôznych pracovných portáloch na Slovensku aj v Česku. Ide o pozície operátora skladu. Píše pluska.sk.

Podvodníci pýtajú od ľudí peniaze za sprostredkovanie práce. „V súčinnosti s rakúskym úradom práce bolo zistené, že daná firma v Rakúsku nie je registrovaná, na uvedenej adrese reálne nepôsobí a identita osôb prezentovaných na stránke spoločnosti bola zneužitá, čo je už predmetom vyšetrovania v Rakúsku," upozornilo ministerstvo práce.

Ministerstvo práce upozorňuje aj na agentúry Letimdosveta.sk a Personnel.sk. Tie na svojich stránkach používajú logo ústredia práce, no slovenské úrady tvrdia, že im na to nedali žiadne povolenie a týmto spoločnostiam rovnako nepovolili núkať ľuďom prácu za peniaze.

„ÚPSVR SR neudeľuje povolenia na sprostredkovanie zamestnanca za úhradu, nemá kompetenciu ani zrušiť, ani pozastaviť oprávnenie na činnosť sprostredkovateľa zamestnania za úhradu." V prípade, že sa stretnete s podvodným konaním, alebo ste sa stali jeho obeťou, ústredie radí obrátiť sa na políciu.

BRATISLAVA/tvnoviny.sk

TOP ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti