Polícia vyšetruje prípad zmiznutej študentky VŠMU ako znásilnenie. Našli ju ráno ležať pred nemocnicou v Petržalke

Mimoriadne pátranie po 22-ročnej študentke VŠMU z Bratislavy sa skončilo. Soňa, ktorá pracuje ako projektová manažérka baletu a opery Slovenského národného divadla, sa objavila asi 26 hodín po zmiznutí a skončila v nemocnici. Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin znásilnenia. 

Našli ju v bezvedomí a intoxikovanú

Podľa informácií TV Markíza mladé dievča našli ležať o 6. 30 h na zemi len pár metrov od nemocnice v Petržalke. Mala zranenia po celom tele vrátane rezných rán a bola v bezvedomí. Polícia aktuálne zisťuje, ako sa tam dostala.

Zdroje nám tiež potvrdili informáciu, že bola intoxikovaná. Lekári jej momentálne robia komplexné vyšetrenia.

Prečítajte si tiež:

​V prípade je však stále veľa otáznikov.  

„Vo veci bolo začaté trestné stíhanie vo veci trestného činu znásilnenia. Nakoľko v súčasnej dobe sú vo veci vykonávané potrebné procesné úkony, bližšie informácie k prípadu poskytneme, akonáhle to situácia vo vyšetrovaní umožní,“ povedal Michal Szeiff, hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave.

Prípad prevzal vyšetrovateľ krajskej kriminálky. 

Zmiznutie nahlásila v nedeľu (10. 9.) večer matka mladej Bratislavčanky. Soňa zmizla približne o pol štvrtej nadránom.

Vystúpila na zastávke 150 metrov od miesta, kde bývala

Podľa kamerových záznamov mladá žena nastúpila 3. 35 h na Zochovej ulici, prešla tri zastávky na Záporožskú v Petržalke, kde vystúpila 3. 40 h, približne 150 metrov od miesta, kde bývala. Pre TV Markíza to uviedol jej priateľ. Soňa mala mať v pondelok (11. 9.) podľa priateľa promócie.

Prečítajte si tiež:

​​​Pátrači Pohotovostného pátracieho tímu prehľadávali Svoradovu aj Zochovú ulicu. Snažili sa nájsť akékoľvek stopy, ktoré by pomohli vypátrať nezvestné dievča. 

Soňa pripravovala galakoncert na počesť svetovej opernej legendy Lucie Popp v Slovenskom národnom divadle. Pár minút pred polnocou odišla z divadla. 

Aj SND prosilo o pomoc pri pátraní

Verejnosť prosilo o pomoc aj Slovenské národné divadlo. „Milí priatelia, veľmi vás prosíme o pomoc pri hľadaní našej kolegyne. Za pomoc a zdieľanie ďakujeme,“ uvádzalo sa stránke SND na sociálnej sieti.

Prečítajte si tiež:

​​Pozrite si reportáž z Televíznych novín zo 17. 8. 2023 o pátraní po mužovi, ktorý zmizol v Krupinskej priehrade:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.