Matúšovi, ktorý sa vyhrážal policajtom v Opoji, navýšili trest

Odsúdený Matúš Ščibranyi, ktorý sa vyhrážal policajtom.
Zdroj: TV Markíza

Odsúdili ho za vetu: "Za smrť nášho človeka zomrie 10 policajtov."

Streľba v Opoji, pri ktorej zomrel šéf bankomatovej mafie, má dohru. Za vyhrážky policajtom posielajú na dlhé mesiace za mreže jeho kamaráta. 

Recidivista totiž nazval mužov zákona vrahmi a útoky ešte stupňoval. Aj napriek tomu sa necíti byť vinný.

Matúša Ščibrányiho odsúdil za útok na verejného činiteľa prvostupňový súd na 15 mesiacov. On ani prokurátor ale s rozhodnutím spokojní neboli, preto sa prípad dostal na Krajský súd v Trnave. Muž síce tvrdí, že je nevinný, no senát to vyhodnotil ináč. A zvýšil mu trest na 32 mesiacov.

No a čo ho vlastne dostalo za mreže? Všetko sa to malo stať po streľbe v obci Opoj. Ján Golis tam chcel vlani v decembri s komplicom ukradnúť auto. Keď ich zbadali policajti, Golis na nich zaútočil vozidlom. Muži zákona vytasili zbrane a začali strieľať. Bankomatového bossa guľka zasiahla priamo do hlavy. Komplic vyviazol živý. Matúš Ščibrányi tam prišiel chvíľu po incidente a policajtom sa začal vyhrážať.

 „Viackrát za sebou som ich nazval vrahmi a povedal som vetu – keby tak niekto chcel strieľať vás, čo strieľate ľudí ako psov,“ povedal obžalovaný ešte v marci.

Pri výmere trestu sudcovia zvažovali, či existujú nejaké poľahčujúce okolnosti, pre ktoré by mu trest nechali nižší. Žiadne ale nenašli, práve naopak.

„Bol nespočetne veľakrát priestupkovo prejednávaný, bol opakovane súdne trestaný a to aj nepodmienečným trestom odňatia slobody za spáchanie nebezpečného prenasledovania,“ povedal predseda senátu.

Je teda recidivista. V podmienke bol dokonca aj v čase, keď zaútočil na policajtov.
Rozhodnutie krajského súdu je právoplatné a nikto sa už voči nemu nemôže odvolať. Matúš Ščibrányi si svoj trest odpyká vo väzení so stredným stupňom stráženia. 

Viac v reportáži Zuzany Ondruškovej:TRNAVA/tvnoviny.sk

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na VOYO

K téme Krimi

Dôležité udalosti