Po tragickej nehode prežilo iba 5-mesačné bábätko. Podľa experta je na vine zanedbaná bezpečnosť našich diaľnic

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Mimoriadne tragická nehoda na diaľnici D1 smerom z Bratislavy na Trnavu. Dodávka zišla z cesty a narazila do stromu. Na mieste prišli o život traja dospelí ľudia a jedno malé dieťa.

Pri nehode zahynula zrejme celá rodina aj jeden zo starých rodičov. Prežilo iba najmenšie, 5-mesačné bábätko. Rodina z poľských Katovíc sa pravdepodobne vracala z dovolenky z Chorvátska.

Jedna z vyšetrovacích verzií hovorí, že mohlo ísť o mikrospánok.

Vodič na dodávke Fiat Ducato s poľským evidenčným číslom zišiel z nezistených príčin mimo cestu a narazil do stromu. Nehoda sa stala na 40. kilometri diaľnice.

Stalo sa to práve v úseku, kde nie sú zvodidlá. Nešlo pritom o čelný náraz, dodávku totiž ešte hrubý konár z prvého stromu otočil do boku.

Práve stromy pri diaľnici a žiadne zvodidlá sú terčom kritiky dopravného experta. Zvodidlá by mohli vodiča odraziť naspäť pri náraze. 

„Keď to zvodidlo tam nie je, tak on potom vyletí z cesty a následkom je takáto tragická nehoda,“ hovorí dopravný expert Marián Ürge.

Krátke asi 20-metrov dlhé zvodidlo je iba o pár metrov ďalej, to však vodič minul a s dodávkou vletel do stromu. 

„Hrubé stromy v tom pásme nemajú čo hľadať. Je to vina správcu komunikácie a aj celého ministerstva dopravy, pretože na bezpečnosť treba dbať,“ dodáva Ürge.

Navyše v tomto úseku chýba aj oplotenie proti divej zveri. Národná diaľničná spoločnosť hovorí, že to všetko spraví do troch rokov. 

Najmenšie dieťa je hospitalizované

Vážne zranené štvorročné dieťa, ktoré prevážal vrtuľník, v nemocnici prehralo boj o život. Bábätko podľa polície vyviazlo bez zranení. Je v opatere lekárov. Hospitalizované je v bratislavskej detskej nemocnici na Kramároch.

„V súvislosti s vážnou dopravnou nehodou sme hospitalizovali dve deti. Napriek enormnej snahe lekárov sa život jedného dieťaťa nepodarilo zachrániť,“ uviedla pre TVNOVINY.sk hovorkyňa Národného ústavu detských chorôb (NÚDCH) Dana Kamenická.

„Posádku tvorili traja dospelí - 35-roční rodičia, 62-ročná spolujazdkyňa a dve deti - štvorročné a päťmesačné bábätko.“ Presné príčiny nehody polícia podľa krajskej policajnej hovorkyne v Trnave Márie Linkešovej vyšetruje.

Prečítajte si tiež:

​Zasahoval vrtuľník

Pri nehode zasahovali aj leteckí záchranári. Bratislavská posádka si po pristátí do starostlivosti prevzala jedno z detí.

„Utrpelo vážne poranenia viacerých častí tela. Záchranári mu na mieste poskytli neodkladnú zdravotnú starostlivosť a po preložení na palubu bolo v kritickom stave letecky prevezené do Národného ústavu detských chorôb v Bratislave,“ informovali záchranári.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti