VIDEO: Lietali kopačky, päste a nadávky. Matovič sa na tlačovke Smeru pobil s Kaliňákom

Tlačovú konferenciu strany SMER-SD k uzatvoreniu hraníc v súvislosti s migrantmi v stredu (13. 9.) ráno prerušil hlasný megafón. Okolo predstaviteľov strany odrazu prechádzalo terénne auto, v ktorom sedel Igor Matovič.

Predseda strany OĽANO do megafónu začal vykrikovať svoje známe heslo: „My vás mafii nepredáme.“ Pridal aj ďalšie obvinenia voči strane a jej predstaviteľom ešte z dôb, keď boli vo vláde. 

Reakcia na seba nenechala dlho čakať. Okolo vozidla sa zhŕkla skupinka straníkov. Do priameho sporu s Matovičom sa dostal Robert Kaliňák. 

Prečítajte si tiež:

Ako ukazujú kamerové záznamy, obaja politici na seba najskôr kričali, následne prišli aj fyzické útoky.

Kaliňák chcel najskôr Matovičovi vytrhnúť mikrofón, ten mu následne uštedril kopanec do hrude. Iný predstaviteľ strany SMER Matovičovi kopanec oplatil päsťou. 

Predseda OĽANO mal počas celej akcie zapnutú kameru vo vnútri svojho auta. Dá sa tak predpokladať, že išlo o cielenú akciu Igora Matoviča. 

Mestská polícia Bratislava sa na mieste snažila celú situáciu upokojiť. Reagovala, že stredajší incident medzi lídrom hnutia OĽANO a členom predsedníctva strany SMER bude vyhodnocovať. 

Prešetrením incidentu sa bude zaoberať aj štátna polícia. 

Prečítajte si tiež:

Reagoval Kaliňák i Matovič

Na incident s odstupom niekoľkých hodín zúčastnení politici zareagovali. Podľa slov Kaliňáka je Matovič v „obrovskej depresii, kam dostal Slovensko“. Narušil tak tlačovú konferenciu, ktorá jeho „absolútne zlyhania taktiež potvrdzuje“.

Ako uviedol pre portál startitup.sk, svoj postup považuje za absolútne legálny a incident neľutuje. 

Reagoval aj predseda OĽANO. V príspevku na sociálnej sieti uviedol, že ak sa mafii nepáči pravda, tak „vás diabol v ľudskej koži začne vyťahovať z vlastného auta“.

Robert Kaliňák podal v súvislosti s incidentom na Igora Matoviča trestné oznámenie. 

„Pri sérii porušení zákona, ako urobil on, vrátane podozrení z trestnej činnosti, ste ako občan povinný reagovať a ja som reagoval ako občan,“ zdôraznil Kaliňák.

Matovič podľa jeho slov vošiel autom cez chodník na námestie a narúšal verejný poriadok.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.