FOTO: Na Turci auto usmrtilo medveďa. Ide zrejme o jedinca, ktorému matka pri obrane syna zabodla vidly do zadku

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Medveď, ktorý pred niekoľkými týždňami útočil na farme v obci Háj, zrejme zahynul pod kolesami auta. Potvrdili to členovia Zásahového tímu pre medveďa hnedého. Podľa rodiny však nejde o tú istú šelmu.

Nehoda, ktorá stála medveďa život, sa stala ešte v sobotu (9. 9.) v nočných hodinách pri mestskej časti Turčianskych Teplíc Turčiansky Michal.

Za volantom auta, ktoré sa s ním zrazilo, sedel 24-ročný vodič. Po nehode ho policajti podrobili dychovej skúške, ktorá bola negatívna. 

Prečítajte si tiež:

Otázna totožnosť 

Zásahový tím pre medveďa hnedého na základe zhodnotenia viacerých parametrov uviedol, že ide o šelmu, ktorá útočila na farme v obci Háj. Ako dôkaz uviedli merania laby zvieraťa a tiež stopy po bodnutí na zadku. 

Tie uštedrila matka mladého farmára medveďovi vidlami, keď pred útokom bránila svojho syna. 

Fotografie mŕtveho medveďa ukázali aj rodine farmárskej Sedlačkovcov. Tí totožnosť medveďa nepotvrdili, práve naopak, uvideli, že ide o úplne iného jedinca.

Prípad stretu mladého muža s medveďom riešilo celé Slovensko a vyvolal búrlivé reakcie verejnosti i politikov. Spustil mnohé diskusie o tom, ako naložiť s medveďmi, ktoré strácajú plachosť, približujú sa k obydliam ľudí a ohrozujú ich životy. 

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.