Smerák, ktorý dvakrát udrel Matoviča, mal mať nahlásenú služobnú cestu. Jeho zamestnávateľ tvrdí niečo iné

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Člen strany Smer-SSD Richard Glück, ktorý počas stredajšej (13. 9.) politickej potýčky zaútočil päsťou na predsedu OĽaNO Igora Matoviča, mal mať v tom čase nahlásenú služobnú cestu v Národnom inšpektoráte práce v Košiciach, kde pracuje.

S touto informáciou prišiel kandidát na poslanca za OĽaNO Ján Marosz, ktorý o tom informoval na svojom profile na Facebooku.

Národný inšpektorát práce v stanovisku pre TV Markíza potvrdil, že Richard Glück je ich zamestnancom a v deň potýčky si čerpal dovolenku. Zároveň sa inšpektorát oboznamuje s medializovanými informáciami.

„V prípade preukázania porušenia povinností štátneho zamestnanca bude Národný inšpektorát práce postupovať v súlade so zákonom,“ uzavreli.

Odvolali ho z funkcie

Po ostrej hádke s Matovičom, ktorá sa odohrala pred úradom vlády, v Košiciach zasadlo zastupiteľstvo. Na základe etického kódexu sa rozhodli Glücka z jeho funkcie odvolať. 

Potýčka medzi Matovičom a viacerými členmi Smeru na čele s exministrom vnútra Robertom Kaliňákom vyvrcholila práve Glückovou päsťou do tváre. 

Malo ísť o obranu kolegu Kaliňáka, ktorý sa Matovičovi snažil vytrhnúť mikrofón z ruky, pričom mu predseda OĽaNO uštedril kopanec do hrude. 

Pozrite si reportáž o bitke medzi Kaliňákom a Matovičom a ako na to reagovali ostatní politici:

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.