Polícia zadržala u muža v Partizánskom väčšie množstvo marihuany. Hrozí mu 15 rokov za mrežami

Polícia zadržala u muža v Partizánskom viac ako 3000 dávok drogy
Polícia zadržala u muža v Partizánskom viac ako 3000 dávok drogy. Zdroj: Facebook/Polícia SR - Trenčiansky kraj

Trenčiansky policajný vyšetrovateľ obvinil 42-ročného muža z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi. V Partizánskom u neho policajti zaistili väčšie množstvo drog. Informovala o tom trenčianska krajská polícia na sociálnej sieti.  

„Počas prehliadok okrem vyššej finančnej hotovosti policajti našli niekoľko vreciek vákuovo balenej zelenej sušiny, v ktorej bola expertíznym skúmaním zistená prítomnosť účinnej látky tetrahydrokanabinolu, teda išlo o marihuanu,“ uviedla polícia.

Zo zaisteného množstva drogy by na základe predbežného vyjadrenia Kriminalistického a expertízneho ústavu Policajného zboru podľa nej bolo možné pripraviť minimálne 3050 bežných jednotlivých dávok drogy spôsobilej po aplikácii ovplyvniť psychiku užívateľa.

Policajný vyšetrovateľ podal podnet na podanie návrhu na vzatie obvineného do väzby. V prípade dokázania viny hrozí 42-ročnému mužovi trest odňatia slobody na desať až 15 rokov.

Na Slovensku sa šíri nová droga. Bez problémov sa k nej dostanú aj deti v nákupnom centre. Viac vo videu:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti