Zadržali podozrivého v prípade zmiznutej študentky VŠMU, aj auto. O bielom vozidle na inkriminovanej ulici hovorila aj suseda

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Bratislavskí kriminalisti zadržali podozrivého v prípade zmiznutia 22-ročnej študentky. Soňa zmizla na dlhých 26 hodín a našli ju v bezvedomí pred nemocnicou. Na kriminálku vo štvrtok priviezli aj kľúčový dôkaz – biele auto, ktoré má s vyšetrovaním súvisieť

Policajti štyri dni intenzívne pátrali po stopách podozrivého. Do prípadu zapojili verejnosť, expertov, aj kolegov z NAKA.

O zadržaní podozrivej osoby informoval hovorca polície Michal Szeiff s tým, že bližšie informácie nie je v súčasnosti možné poskytnúť.

Zadržaného muža vypočúvajú na bratislavskej kriminálke, zatiaľ nie je jasné, či ho už obvinili. Podrobnosti o ňom prezradiť nechcú. Za bránami krajského riaditeľstva ale bolo rušno, videli sme viacero policajtov v kuklách.

Na krajskú kriminálku priniesli aj biele auto. 

Suseda, ktorá videla podozrivé auto

O podobnom vozidle nám hovorila žena, ktorá býva na petržalskom sídlisku, kde Soňa v nedeľu nadránom bez stopy zmizla.

„Bola tu skupinka ľudí, mládež to bola, okolo dvanástich. A tu bolo také biele auto. Ja som nemohla vidieť ani číslo, ani tak, len to bolo combi, také dosť veľké. Dnes sa objavilo ráno tu, potom sa objavilo tam a už teraz zmizlo to auto. A to tam boli dvaja sprevádzači. Dvaja ľudia, ktorí sedeli v tom aute. A tuto sedeli na zemi,“ opísala pre televíziu Markíza suseda Emília.

Priblížila, že to bolo v sobotu v noci, zhruba o druhej nadránom. Rozplietanie takého zločinu je nesmierne náročné. Dôkazy môžu získať aj zo zaisteného auta. Prípad budeme sledovať aj ďalej.

Prečítajte si tiež:

Pátrali po nej

Po 22-ročnej žene od nedeľného rána (10. 9.) hodiny pátrali dobrovoľníci, rodina aj policajti. Nakoniec ju našli v pondelok ráno pred jednou z bratislavských nemocníc. Kde celý čas bola a kto ju tam nechal ale jasné nie je. 

Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin znásilnenia. Je podľa nich možná zmena kvalifikácie, no dôkazy sa stále prešetrujú.

Keď dievča našli, mala zranenia po celom tele a bola v bezvedomí. V prípade je stále veľa otáznikov. 

Mladú ženu z nemocnice prepustili v stredu (13. 9.) popoludní. 

Pozrite si aj reportáž k téme zo stredy:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti