Chlapec, ktorý nepozná noty a hudbu tvorí od srdca. Miro Jaroš pomohol objaviť mladý hudobný talent

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Do Bratislavy prišiel s malým detským klavírom. Dnes má svoje vlastné nahrávacie štúdio a koncertuje aj so svetovými hviezdami.

Hudobník Mark Dann tvrdí, že všetko je to o tom, či si svoj veľký sen naozaj túžite splniť. Jedným dychom priznáva, že počas cesty na vrchol mal šťastie na tých správnych ľudí.

Prečítajte si tiež:

Stretnutie s Jarošom

Osudovým sa preň stalo stretnutie so spevákom Mirom Jarošom. Bol porotcom v talentovej súťaži pre deti, do ktorej sa Marek prihlásil. „Predstavili ho ako chlapca, ktorý sa nikdy neučil noty a vie hrať na klavíri,“ spomína Jaroš.

Marek však svojím talentom prekvapil. Miro Jaroš si na neho vypýtal kontakt a už po mesiaci mu ponúkol spoluprácu, pretože potreboval klaviristu. Mladý hudobník neváhal a vystúpil s Jarošom na festivale.

„Bol mojím objaviteľom, všetko ma naučil a zasvätil ma do hudobného sveta,“ popisuje vďačne speváka Jaroša.

Prečítajte si tiež:

Nepotrebuje noty

Prešli roky a Marek má vlastné nahrávacie štúdio a pod prezývkou Mark Dann tvorí hudbu. Noty stále nepozná a ako on sám hovorí, tvorí od srdca. Jeho najznámejšie pesničky vznikli spontánne, napríklad aj vo vani.

Je hudobný producent a ako aj on bol raz objavený známym spevákom, snaží sa tiež do svojich projektov hľadať a zapájať mladých a šikovných ľudí. „Plním si sny, čo je krajšie,“ dodáva mladík na záver.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Reflex

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.