Bitka Matoviča s Kaliňákom má následky. Podľa analytikov išlo o najsilnejší moment kampane

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Kampaňová bitka pred úradom vlády má následky. Robert Kaliňák podal na Igora Matoviča trestné oznámenie. Prípad vyšetrujú bratislavskí krajskí policajti. Mladý člen Smeru Richard Glück prišiel o funkciu a prešetruje ho aj jeho zamestnávateľ.

OĽANO celú akciu vysielalo na sociálnych sieťach. Naživo z dvoch kamier. Igora Matoviča neumlčal ani pokus o vytrhnutie káblov z megafónov.

Auto museli dať do servisu. Poslanci hanbu za včerajšie extempore nepociťujú, naopak s hrdosťou ukazujú, aký zlepšovák pre budúcnosť proti podobným atakom vymysleli.

Prečítajte si tiež:

Poslanci OĽANO za predsedom stoja

Na každé tri centimetre káblu dali pásku a strihli ju tak, aby to bolo ostré.

Pýtali sa poslancov OĽANO, či im neprekáža agresívny štýl kampane a kopanec, ktorým ich šéf rozpútal celú bitku. Všetci za svojím lídrom stoja.

Deň po incidente sme oslovili aj Roberta Kaliňáka. Na rozhovor nemal čas, no odkázal nás na tlačovú besedu, ktorú mali na centrále Smeru pár hodín po bitke. Na Matoviča podal trestné oznámenie.

Je presvedčený, že nešlo o náhodu, ale o úmysel.

„Kopačkou chcel trafiť Roberta Kaliňáka do tváre. V trestnom konaní sa kvalifikuje útok nohou na hlavu ako ťažké ublíženie na zdraví. My ako občania sme mali plné právo zabrániť tomu, aby sa páchal priestupok alebo trestný čin,“ vyhlásil Tibor Gašpar.

Policajti okresného riaditeľstva sa prípadom už zaoberajú.

Robert Kaliňák je členom advokátskej komory. Musí sa teda držať minimálne etických princípov. No komora sa bitkou zatiaľ nezaoberá. Zaslali nám len všeobecné stanovisko.

„Bez vzťahu ku konkrétnemu prípadu uvádzame, že každý advokát je povinný pri výkone advokácie postupovať tak, aby neznižoval dôstojnosť advokátskeho stavu, v záujme čoho je povinný dodržiavať pravidlá profesijnej etiky a ďalšie advokátske pravidlá,“ uviedla komora.

Prečítajte si tiež:

Najvýraznejší moment kampane

Kandidát Smeru, ktorý udrel Igora Matoviča dvakrát do tváre, bol členom legislatívno-právnej komisie košického mestského zastupiteľstva.

Mestskí poslanci ho len pár hodín po bitke z funkcie odvolali. No problémy má aj so svojím zamestnávateľom.

Politickí analytici nechcú hodnotiť, ktorej strane môže táto bitka pomôcť vo volebnom výsledku. Isté je, že to bude mobilizovať oba voličské tábory. No a všetci sa zhodujú na tom, že toto bol najvýraznejší moment predvolebnej kampane.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Politika

Dôležité udalosti