Otec ho vraj šikanoval, brat mu spáchal samovraždu. V dospelosti prepadol hazardu a obťažoval praktikantky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Slovenskom otriaslo zmiznutie 22-ročnej študentky v Bratislave. Po 26 hodinách pátrania ju našli v pondelok (11. 9.) dobitú a intoxikovanú pred nemocnicou v Petržalke. V prípade bolo od prvej chvíle množstvo otáznikov, na ktoré polícia hľadá nepretržite odpovede a zdá sa, že postupujú rýchlo. Obvinili zdravotníka, o ktorom nám porozprával zdroj blízky bratislavskej záchranke.

Obvineného zdravotníka v prípade zmiznutej študentky priviezli vo štvrtok v noci na stanicu vo Vajnoroch v putách a v bielom overale. Na rovnakej stanici bola cez deň kriminálka. Počítali lieky a zistili, že chýba množstvo diazepamu.

Polícia prípad vyšetruje ako trestný čin znásilnenia. Policajný prezident Štefan Hamran vyhlásil, že zmiznutiu venujú mimoriadne veľkú pozornosť. Prácu polície v tomto prípade prirovnal k vražde novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej z roku 2018.

Prečítajte si tiež:

Agresívny a výbušný

Podľa slov osoby, ktorá má k bratislavskej záchrannej službe blízko, bol obvinený päťdesiatnik výbušný a často agresívny aj na pacientov. Napriek tomu trávil v práci veľa času. „Odrobil aj 300 hodín mesačne,“ tvrdí zdroj. Dodáva, že mal dlhy a hazardoval. 

Do redakcie sa nám ozvala aj jedna z jeho bývalých partneriek. Tvrdí, že na ňu bol v minulosti agresívny, zvlášť, keď mu nechcela dať peniaze na hazard. Dokonca ju mal prenasledovať, keď sa s ním rozišla. 

Podľa našich informácií je rozvedený a má dve deti, jedno z toho neplnoleté. 

Prečítajte si tiež:

Na záchranke pracoval dlhé roky a praktikantky vedeniu vraj hlásili, že ich obťažuje, no bez výsledku. Nikto však vraj nečakal, že ho raz budú upodozrievať zo znásilnenia.

Otec ich šikanoval

V piatok (15. 9.) muža policajti priviezli do domu, v ktorom vyrastal. Prihovorila sa k nám ich suseda, ktorá nám povedala, že z domu obvinený záchranár pred rokmi odišiel po nezhodách s otcom.

„Otec bol veľmi zlý. Susedia o nich hovorili, že mali dvoch chlapcov. Ten jeden sa obesil. Keď prišli zo školy, tak ich veľmi drezúroval,“ povedala žena televízii Markíza.

Na kriminálku deň predtým, vo štvrtok (14. 9.), priviezli aj jeden z kľúčových dôkazov. Biele auto, ktoré má s vyšetrovaním súvisieť. To je ľuďom, ktorí obvineného poznajú, dobre známe. O podobnom vozidle nám hovorila aj žena, ktorá býva na petržalskom sídlisku, kde mladá žena v nedeľu nadránom bez stopy zmizla.

Počas víkendu a v pondelok mal podozrivý voľno, ktoré si v práci vyžiadal. V utorok opäť nastúpil do služby. Na záchranársku stanicu vo Vajnoroch sa vrátil už v sprievode policajtov aj počas štvrtkovej noci (14. 9.).

Podľa TV Markíza mu v jeho prítomnosti prehľadávali pracovnú skrinku, ktorú mal do ich príchodu zapečatenú policajtmi. Čo v nej všetko mal, nie je známe. 

Pozrite si aj časť z Televíznych novín, kde sme priblížili pozadie prípadu:

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti