Oľge z Handlovej už dva roky požiera tvár parazit. Lekári nevedia zistiť, o čo ide, a tak trpí v bolestiach

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prešla rukami mnohých lekárov, zatiaľ neúspešne. Pani Oľge z Handlovej sa pred dvoma rokmi zmenil život. Tvár je postupne požiera neznámy parazit. Stále je však odhodlaná hľadať riešenie a bojovať.

„Začalo mi to na ľavom predkolení. Zoperovali mi to a noha sa mi zahojila, ale potom mi to prešlo na tvár,“ hovorí pani Oľga.

Choroba sa postupne šíri po pravej časti tváre. Ženu v rozkvete zmenila na nepoznanie.

„Sú to dva roky. Nikomu to neprajem ani na jeden jediný deň. Nie to, ako človek vyzerá. S tým som sa naučila žiť. Ale aké mám v ústach nepredstaviteľné bolesti. Vstávam ráno s bolesťou a idem spať s bolesťou,“ pokračuje.

S partnerom boli na viacerých vyšetreniach v Plzni aj v Prahe, diagnózu sa však nedozvedeli. O jej zdravotný stav sa zaujímal aj nebohý lekár Vladimír Krčméry.

Prečítajte si tiež:

„Jednoznačne sa vyjadril, že je to parazit. Nevedel určiť presne aký,“ povedal Oľgin partner Rudolf. „Bohužiaľ, potom zomrel. Nasadil mi lieky, trošičku to ustúpilo, ale ono to progresuje ďalej,“ doplnila pani Oľga.

Ak je to parazit, možností, ako sa jej dostal do tela, môže byť viac. Pre pani Oľgu je teraz dôležité iba jedno – nájsť lekára, ktorý zistí, čo jej vlastne je.

Pani Oľga sníva o jednom. „Ešte aspoň trošku žiť a pomôcť mojej vnučke zaradiť sa do života. Bola by som strašne vďačná, keby sa mi tento môj sen splnil.“

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti