Záchranára poslal sudca do väzby. Polícia už vie, kde mal študentku VŠMU vyše 20 hodín držať

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Záchranára obvineného zo znásilnenia študentky poslal sudca do väzby. Dôvodom je, aby nepokračoval v trestnej činnosti. Prokurátor je presvedčený, že majú dostatok dôkazov o tom, že mladej žene mal ublížiť práve on. Potvrdil, že keď ju našli pred nemocnicou v bezvedomí, v tele mala utlmujúce látky.

Záchranára (54) priviezli do budovy justičného paláca krátko pred jedenástou. Pred sudcom stál približne hodinu.

Vyšetrovateľ ho viní zo znásilnenia. Zločin mal spáchať závažnejším spôsobom, konkrétne ľsťou.

Prečítajte si tiež:

Dlhých 26 hodín

Študentka (22) zmizla zo soboty na nedeľu po ceste domov. Do vchodu zo zastávky to mala len 150 metrov. Práve tam ju mal zdravotník prekvapiť.

Nebolo jej dlhých 26 hodín. Až v pondelok ráno ju našli v bezvedomí pred nemocnicou zamestnanci, keď šli do služby. Bola omámená a v tele mala množstvo utlmujúcich látok.

Zo stanice, kde obvinený pracoval, nejaké lieky zmizli.

Pred sudcom stál približne hodinu. Vypovedať ale odmietol. 

„Mestský súd Bratislava 1 vzal do väzby obvineného I.P., ktorý je trestne stíhaný zo zločinu znásilnenia. Sudca skonštatoval dôvodnosť trestného stíhania a vzhliadol dôvod preventívnej väzby, t.j dôvodnej obavy, že by pokračoval v trestnej činnosti,“ uviedol súdny hovorca Pavol Adamčiak.

Prečítajte si tiež:

Polícia vie, kde ju držal

Službukonajúceho prokurátora Krajskej prokuratúry Bratislava Borisa Usačeva sme sa pýtali, či bola študentka náhodnou obeťou alebo ju dlhšie sledoval.

„Tie úmysly, to, či to plánoval alebo ako dlho – nerád by som sa k tomu vyjadroval, bolo by to predčasné z mojej strany,“ uviedol.

Prokurátor nám tiež povedal, že polícia vie, kde mal mladú ženu držať. Nič konkrétnejšie však nepovedal, aby nemaril priebeh vyšetrovania.

Prokurátor ale zdôraznil, že obvinenie záchranára nie je postavené len na jednom dôkaze.  

„Je tam súhrn viacerých ako priamych alebo nepriamych dôkazov, ktoré vo svojom celku zakladajú to dôvodné podozrenie, že páchateľom tohto skutku mal byť práve obvinený,“ povedal Usačev.

Prečítajte si tiež:

Neúnavné vyšetrovanie

Policajti na tomto prípade pracovali neúnavne. Dlhoročného záchranára zadržali štyri dni po tom, čo Soňa zmizla. Pomohli im aj výzvy na pomoc.

„Bratislavská krajská kriminálka chce touto cestou zároveň poďakovať všetkým osobám, ktoré jej v priebehu štyroch dní od začatia trestného stíhania poskytli spoluprácu a pomoc, na základe ktorej sa podarilo páchateľa v krátkej dobe identifikovať a zadržať,“ uviedol hovorca bratislavskej krajskej polície Michal Szeiff.

Rozhodnutie sudcu ešte nie je právoplatné, obvinený si totiž ponechal lehotu na podanie sťažnosti. No v prípade dokázania viny mu za zločin znásilnenia hrozí od 7 do 15 rokov za mrežami.

Muža obvinili v piatok:

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti