Rušný víkend horských aj leteckých záchranárov. Zasahovali pri nejednom úraze

Rušný víkend horských aj leteckých záchranárov. Zasahovali pri nejednom úraze
ilustračná snímka Zdroj: HZS

Pre úrazy vo Vysokých Tatrách zasahovali horskí aj leteckí záchranári. V sobotu popoludní (16. 9.) pomáhali napríklad aj turistom pri Chate pri Zelenom plese, Bilíkovej chate či Chate pod Rysmi.

Informuje o tom Horská záchranná služba (HZS) na svojej webovej stránke.

Prečítajte si tiež:

Rôzne poranenia 

Blízko Chaty pri Zelenom plese utrpela úraz kolena 43-ročná poľská turistka.

Záchranári HZS ju po vyšetrení a zafixovaní zranenej nohy terénnym vozidlom transportovali na Bielu vodu, odkiaľ už na vlastnú žiadosť pokračovala samostatne.

„Následne prišla požiadavka o pomoc z Bilíkovej chaty, kde sa nachádzal Slovák s rezným poranením predkolenia," uvádza.

Pomoc potrebovala aj poľská turistka z Chaty pod Rysmi, ktorá po páde utrpela tržné poranenie hlavy. O súčinnosť boli požiadaní aj leteckí záchranári.

„Ďalšia žiadosť o pomoc prišla prostredníctvom aplikácie HZS. Tiesňovú linku kontaktovala matka 14-ročného slovenského turistu, ktorý si v oblasti Šalviového prameňa spôsobil úraz kolena," spresnila HZS s tým, že chlapca po ošetrení transportovali na Bielu vodu, odkiaľ pokračoval na ďalšie ošetrenie.

Slovenskej turistke pri Jamskom plese s tržným poranením hlavy a nevoľnosťou pomáhala aj posádka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby (VZZS) a k slovenskému turistovi v hoteli pri Popradskom plese s úrazom členka boli záchranári HZS vyslaní pozemne.

V piatok (15. 9.) pomáhala HZS aj VZZS 38-ročnej slovenskej turistke, ktorá na červenom turistickom značenom chodníku nad Žabími plesami utrpela kolapsový stav.

Po poskytnutí zdravotnej starostlivosti ju letecky transportovali do nemocnice. Záchranári HZS následne zostúpili pozemne aj s deťmi pacientky.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Zdravie

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.