Manipulatívny a agresívny. Prehovorila bývalá partnerka záchranára, ktorého vinia zo znásilnenia študentky

Video televízie Markíza sa automaticky prehrá po krátkej reklame.

Prehovorila bývalá partnerka záchranára, ktorého vyšetrovateľ viní zo znásilnenia. Našej redaktorke Zuzane Ferenčákovej opísala, ako sa k nej správal. Majú spolu dcéru vo veku zmiznutej študentky.

Žena žila s dnes už obvineným záchranárom v spoločnej domácnosti. Bolo to ešte pred niekoľkými rokmi. Jej identitu neodhalíme s ohľadom na jej bezpečnosť. Expartnera spoznala podľa záberov na auto, ktoré vo štvrtok priviezli na bratislavskú kriminálku.

„Keď som sa to dozvedela, bola som v šoku, že je niečoho takého schopný. Vedela som, že dokáže ublížiť, ale že až takto, to nie“ povedala.

Prečítajte si tiež:

Náročná minulosť

Zoznámili sa tak, že po ťažkom úraze ju ako záchranár vozieval na rehabilitácie. V tom čase bola na vozíku. Neskôr spolu začali bývať.

„On bol na začiatku úplne iný. Bol milý, nápomocný, ale potom mi zakazoval chodiť von. Úplne ma chcel izolovať aj od mojej mamy, od mojej rodiny. Tvrdil, že on mi pomáha a že mi chce každý zle. Tak mi to aj nahováral, keď ktokoľvek prišiel ku nám, ja som bola stále len v izbe. Ale nebola som úplne vždy pri zmysloch,“ pokračovala.

So Zuzanou Ferenčákovou komunikovala aj spoločná kamarátka vtedajších partnerov. „Bola taká mimo. Dvadsaťročná žena. Vôbec nekomunikovala, alebo sa sem tam stalo, že ju na rukách doniesol do obývačky. Nedovolil jej ísť von, stále bola zavretá v izbe,“ opísala.

Narodila sa im dcéra. Keď prišla po pôrode domov, scenár sa mal opakovať. Von chodiť vraj nemohla. Mal jej kontrolovať mobil. Keď mu povedala, že chce od neho odísť, tak ju vraj udrel.

S útekom jej pomohla práve spomínaná kamarátka oboch. „Ja som všetko zorganizovala,“ uviedla.

Prečítajte si tiež:

Padali aj vyhrážky 

Bývalá partnerka obvineného zdravotníka hovorí, že ju prenasledoval. Raz ju s autom vytlačil z cesty. Vo vozidle vtedy mala aj kamarátov.

„On vystúpil von a že buď si vystúpiš z auta a vybavím si to s tebou alebo vás tu všetkých pozabíjam,“ spomínala žena.

„Prenasledoval nás, no to bola strašná situácia. Ja som šoférovala, kľučkovala som po celej ceste, no a podarilo sa nám dostať do Senca na políciu,“ uviedla spoločná kamarátka partnerov. Expartnerka na neho vtedy podala trestné oznámenie.

Opísala nám aj ďalšiu situáciu. Keď raz havarovala s autom, lebo jej praskla pneumatika, previezli ju do nemocnice. Tam ju mal navštíviť.

„On sa začal nepríčetne smiať a hovoril, mala si tam skapať aj s tým svojím deckom. Preboha ale to je naše dieťa,“ povedala.

Keď zišla v nemocnici dole na vozíku, tvrdí, že ju začal sácať. S jej kamarátom sa vraj aj pobili a zavolali policajtov. Obvinený záchranár je vo väzbe. Pred sudcom odmietol vypovedať. Podľa našich informácií ale vraj odmieta, že by so zmiznutím študentky mal niečo spoločné.

Viac sa dozviete v priloženej reportáži vyššie.

Sledujte kanál spravodajstva Markízy

Práve sa číta

NAJČÍTANEJŠIE ČLÁNKY

Voyo

Sledujte Televízne noviny vo full HD a bez reklám na Voyo

K téme Krimi

Dôležité udalosti

Sledujte kanál najsledovanejšieho televízneho spravodajstva na internete.